حضور ۲ تیم بسکتبال چهارمحال و بختیاری در لیگ دسته یک قطعی شد

شهرکرد - ایرنا - دبیر هیات بسکتبال چهارمحال و بختیاری گفت: پس از رایزنی با فدراسیون برای تسهیل شرایط حضور تیم‌های استان در لیگ دسته یک، ۲ تیم موفق شدند در جمع تیم‌های شرکت‌کننده این دوره از مسابقات قرار گیرند.

ناصر مهدیان روز دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: تیم‌های خانه بسکتبال چهارمحال و بختیاری و فرخ دانه کیمیا، تیمهای این استان هستند که با رایزنی‌های انجام شده توانستند به جمع تیم‌های حاضر در لیگ دسته یک بسکتبال کشور بپیوندند.

وی درباره بازنگری فدراسیون در تعیین مبلغ ورودی و یا ارائه تخفیف‌های موردی برای این ۲ تیم استانی تصریح کرد: ورودی تعیین شده برای حضور در لیگ دسته یک ۶۰۰ میلیون ریال تعیین شده بود که با هماهنگی فدراسیون این مبلغ برای تیم فرخ دانه کیمیا تا ۵۰ درصد کاهش یافت.

مهدیان به تاکید فدراسیون بر لزوم استعدادیابی و استفاده از ورزشکاران جوان در ترکیب تیم‌های استانی اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به آنکه تیم بسکتبال استان در رقابت‌های قهرمانی نخبگان زیر ۱۸ سال کشور توانست تا مرحله یک‌هشتم این رقابت‌ها صعود کند در هماهنگی انجام شده این تیم به ‌عنوان دیگر نماینده چهارمحال و بختیاری در لیگ دسته یک نیز حضور خواهد داشت.

دبیر هیات بسکتبال چهارمحال و بختیاری یادآور شد: در این دوره از مسابقات لیگ دسته یک بسکتبال، ۵۰ تیم در ۲ دسته شمال و جنوب و در قالب گروه‌های چهار تیمی با یکدیگر به رقابت می‌پردازند که در این میان، تیم فرخ دانه کیمیا نماینده استان در گروه C دسته جنوب با تیم‌های نفت امیدیه، خانه بسکتبال کاشان و خانه بسکتبال کهگیلویه و بویراحمد هم‌گروه است.

وی ادامه داد: تیم خانه بسکتبال چهارمحال و بختیاری دیگر نماینده استان نیز در دسته جنوب و در گروه B با تیم‌های گاز خوزستان، خانه بسکتبال شاهین‌شهر و خانه بسکتبال گچساران رقابت خواهد کرد.

مهدیان با بیان اینکه زمان برگزاری مسابقات بعد از اعلام و بررسی درخواست‌های میزبانی تعیین می‌شود، گفت: در صورت مساعد بودن شرایط ۲ نماینده استان در این دوره از مسابقات لیگ دسته یک بسکتبال؛ تلاش خواهد شد با ارسال درخواست میزبانی به فدراسیون، این ۲ تیم نیز بتوانند از مزایای میزبانی بهره‌مند شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری به ‌عنوان یکی از قطب‌های بسکتبال کشور شناخته می‌شود که در ۴۰ سال اخیر در تمامی دوره‌های مختلف یک بازیکن در تیم ملی داشته است.

هم‌اکنون نیز بهنام یخچالی، مجید جمشیدی و رسول مظفری به عنوان ورزشکاران این استان، پای ثابت تیم ملی بسکتبال ایران را تشکیل می‌دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha