پیشنهاد ولاسکو برای سرمربیگری والیبال زنان ایران کیست؟

تهران- ایرنا- فدراسیون والیبال ایران با یک مربی ایتالیایی برای هدایت تیم ملی زنان به توافق رسید؛ گزینه‌ای که پیشنهاد «خولیو ولاسکو» افسانه‌ای است.

به گزارش ایرنا، «الساندرا کمپدلی» به عنوان گزینه نخست هدایت تیم ملی والیبال زنان ایران انتخاب شده است. او متولد سال ۱۹۷۴ در کشور ایتالیا است و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته تربیت بدنی در سال ۱۹۹۷ با درجه کارشناسی و رشته علوم و تکنیک‌های ورزشی در سال ۲۰۰۹ با درجه کارشناسی ارشد هر ۲ در دانشگاه ورونا به پایان رساند. این مربی همچنین دارای گواهینامه آموزش استثنائی و گواهینامه تربیت بدنی از دانشگاه رم و گواهینامه تدریس عمومی است.

کمپدلی سابقه تدریس دوره‌های مختلفی از جمله دوره «تکنیک والیبال و آموزش پیشرفته» در دانشگاه ترنتو ورونا، دوره «روش‌ها و آموزش فعالیت‌های حرکتی و ورزشی» در دانشگاه رم و دوره تخصصی «آموزش فعالیت‌های حمایتی دانش‌آموزان معلول» را در کارنامه دارد. وی همچنین با درجه استادیار در موسسه برتر تربیت بدنی ورونا دوره «ژیمناستیک اصلاحی» را تدریس کرده است.

او از سال ۲۰۱۷ که خولیو ولاسکو مسوولیت فنی تیم‌های پایه ایتالیا را بر عهده گرفت، با وی در تیم‌های نوجوانان دختر و پسر ایتالیا همراه بود. همچنین در سال‌های اخیر در سری آ ایتالیا با مربیانی بزرگی چون لورنزو برناردی، مائورو بوروتو، نیکلا گربیچ و استفانو لاوارینی همکاری کرده است.

پیشنهاد ولاسکو برای سرمربیگری والیبال زنان ایران کیست؟

وی از سال ۲۰۱۶ تاکنون هدایت تیم بزرگسالان ناشنوایان و از سال ۲۰۱۹ سرمربیگری تمام رده‌های سنی والیبال ناشنوایان ایتالیا را برعهده دارد.

مدال نقره سه رویداد بازی‌های المپیک ناشنوایان ترکیه ۲۰۱۷، مسابقات قهرمانی ناشنوایان زیر ۲۱ سال اروپا ۲۰۱۸ و مسابقات جهانی ناشنوایان ۲۰۲۱ از جمله افتخارات این مربی است.

کمپدلی همچنین مدال طلای مسابقات قهرمانی ناشنوایان اروپا ۲۰۱۹ و عنوان بهترین تیم زنان المپیک ناشنوایان ایتالیا ۲۰۱۹ را کسب کرده است. مقام چهارم لیگ زیر ۱۶ سال ۲۰۱۸ ایتالیا و مقام پنجم لیگ پسران ۲۰۱۶ از دیگر افتخارات این مربی است.

عضو کمیته انتخاب برای مرکز صلاحیت منطقه‌ای ترنتینو، سرمربی کمیته استانی، تعلیم‌دهنده مربیان منطقه‌ای به عنوان مدرس، عضو کمیته انتخاب فدراسیون والیبال ایتالیا در تیم‌های انتخابی نوجوانان پسر نیز از جمله فعالیت‌های این مربی در رشته جذاب والیبال است.

کمپدلی ۲ پسر دارد. نیکولو متولد سال ۲۰۰۰ در لیگ والیبال ایتالیا بازی می‌کند و ریکاردو متولد سال ۲۰۰۲ عضو تیم والیبال ناشنوایان ایتالیا است.

پیشنهاد ولاسکو برای سرمربیگری والیبال زنان ایران کیست؟

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha