۹۲درصد جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان واکسن دز اول کرونا زدند

سمنان- ایرنا- سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان با تاکید بر حضور آحاد جامعه برای انجام واکسیناسیون، گفت: حدود ۹۲ درصد جمعیت تحت پوشش این دانشگاه دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند.

کامران قدس روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز داشت: حدود ۸۰ درصد جمعیت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان تاکنون دز دوم واکسن کرونا را دریافت کردند.
وی ادامه داد: از زمان تزریق دز اول واکسن کرونا تا تزریق دز دوم واکسن یک فاصله زمانی مشخص باید رعایت شود و علت تفاوت در ضریب پوشش واکسیناسیون مرحله اول و دوم به دلیل رعایت فاصله زمانی است.
قدس بیان کرد: بهبود شرایط شهرهای استان سمنان از لحاظ شیوع کرونا به دلیل ایمنی ایجاد شده از طریق تزریق واکسن است و انتظار می‌رود افرادی که تا این لحظه برای تزریق واکسن اقدام نکرده‌اند برای پایداری شرایط و قطع زنجیره شیوع کرونا نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
وی تصریح کرد: تحقیقات نشان داده است تزریق واکسن همزمان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، آمار فوتی‌های کرونا را به شدت کاهش داده است و بر همین اساس ضرورت دارد افراد برای حفظ سلامت خود هر چه سریع‌تر با مراجعه به مراکز واکسیناسیون نسبت به تزریق واکسن اقدام کنند.
وی با بیان اینکه در زمان حاضر واکسن به اندازه کافی وجود دارد و منتظر حضور مردم در مراکز واکسیناسیون هستیم، افزود: خودداری و کوتاهی از تزریق واکسن امکان جهش ویروس را فراهم می‌کند و بسیار خطرناک است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان افزود: هم‌زمانی بسیاری از بیماری‌ها با تزریق واکسن به ویژه در افراد با سن بالا این شائبه را ایجاد کرد که این بیماری‌ها از عوارض واکسن است. در حالی که تاکنون حدود ۵ میلیارد دز واکسن در جهان تزریق شده است.

وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌های استان سمنان 
به گزارش ایرنا، شهرستان‌های سمنان، دامغان، گرمسار، آرادان، سرخه و مهدیشهر جزو مناطق تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان است.
طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز جمعه پنجم آذر ١۴٠٠  که جدیدترین رنگ‌بندی کرونایی را در سامانه ماسک منتشر کرد، استان سمنان سه تغییر در رنگ بندی کرونایی داشت، بر اساس رنگ‌بندی جدید، شهرستان سمنان و گرمسار از نارنجی به زرد و شهرستان آرادان از زرد به آبی تغییر رنگ دادند و شهرستان های دامغان و شاهرود در وضعیت نارنجی، شهرستان‌های سمنان، گرمسار، مهدیشهر و سرخه، در وضعیت زرد و شهرستان‌های آرادان و میامی در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.
اکنون هیچ نقطه ای از ایران در وضعیت قرمز کرونایی قرار ندارد، ۲۲ شهرستان وضعیت نارنجی، ٢٠٧ شهرستان وضعیت زرد و ۲١٩ شهرستان وضعیت آبی کرونایی دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha