حضور دوباره راهیان کرمانشاه در لیگ را به صورت جدی پیگیری می‌کنیم

کرمانشاه - ایرنا - یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث بازگشت دوباره راهیان به رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال باشگاه‌های کشور، گفت: حضور دوباره این تیم را در لیگ یک به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

حجت الاسلام سید جواد حسینی کیا روز سه‌شنبه در گفت‌ وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تیم راهیان که چند فصل قبل به صورت غیر قانونی از رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال کشور کنار گذاشته شد با حکم مراجع قضایی و دیوانعالی باید به این رقابت‌ها باز گردد.

وی ادامه داد: از همین رو تلاش‌هایی برای بازگشت دوباره راهیان به رقابت‌های لیگ دسته یک امسال انجام شد اما متاسفانه نتیجه نداد و با عدم تمکین فدراسیون فوتبال این اتفاق هنوز رخ نداده است.

حجت الاسلام حسینی کیا با تاکید بر اینکه همه در برابر قانون مکلف به تمکین هستیم، افزود: الان هم که قانون حکم به بازگشت راهیان به لیگ دسته اول داده است مسوولان فدراسیون باید به آن تمکین و شرایط بازگشت نماینده فوتبال کرمانشاه را فراهم کنند.

نماینده سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: راهیان کرمانشاه نماینده فوتبال همه استان است و مردم هم بی صبرانه منتظر بازگشت این تیم به رقابت‌های لیگ یک هستند و ما نماینده ها نیز تلاش‌های خود را برای احقاق حقوق آنها انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه حضور تیم‌های ورزشی کرمانشاه در سطح بالای رقابت‌های کشوری افتخار بزرگی است، گفت: راهیان هم یکی از همین تیم هاست که باید برای بازگشت دوباره اش به لیگ اقدامات لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام حسینی کیا اضافه کرد: حضور تیم راهیان در لیگ دسته اول و میان تیم‌های شناخته شده کشور به نوعی بالا بردن پرچم کرمانشاه است که می‌تواند باعث توسعه ورزش این دیار هم شود.

این نماینده مجلس یادآور شد: همه مسوولان استان که تاکنون برای بازگشت دوباره راهیان به مسابقات لیگ تلاش کرده‌اند باز هم باید حمایت‌های خود را ادامه داده تا شاهد قطعی شدن این امر برای فصل آینده باشیم.

وی با بیان اینکه خود من هم تلاش خواهم کرد تا راهیان به لیگ دسته اول باز گردد و جمعیت زیادی از مردم استان که هوادار این تیم هستند، خوشحال شوند، ابراز امیدواری کرد با مساعدت فدراسیون فوتبال این خواسته به حق مردم استان کرمانشاه محقق شود.

حجت‌الاسلام حسینی کیا گفت: حمایت از راهیان و حضور دوباره این تیم در مسابقات لیگ باعث ایجاد شور و نشاط در میان جوانان استان شده و می‌تواند آنها را از بسیاری آسیب‌های اجتماعی دور نگه دارد.

تیم فوتبال راهیان کرمانشاه تنها نماینده فوتبال استان در مسابقات لیگ دسته اول فصل ۹۴ – ۹۳ بود که در پایان این رقابت ها به شکل عجیبی به لیگ دسته ۲ سقوط کرد، موضوعی که از همان زمان مسوولان باشگاه زیر بار آن نرفته و اقدامات قانونی خود را برای بازگشت دوباره به این رقابت‌ها آغاز کردند.

دوندگی های زیاد مدیران راهیان در نهایت نتیجه داد و دستگاه قضایی نیز با تشکیل دادگاه های بدوی و تجدیدنظر حکم را به سود نماینده فوتبال کرمانشاه و بازگشت دوباره آنها به لیگ دسته یک صادر کرد و طبق این رای، راهیان می‌بایست در فصل ۹۷ - ۹۶ باز هم در لیگ آزادگان حضور پیدا می‌کرد اما مقاومت فدراسیون مانع از تحقق این امر شد.

با این حال اعتراض فدراسیون نشین ها نیز بی نتیجه ماند و دیوانعالی کشور نیز آخرین مرجعی بود که رای صادره در دادگاه‌های گذشته را تایید و اعلام کرد راهیان کرمانشاه باید به لیگ دسته اول فوتبال کشور باز گردد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha