شبکه گاز با رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد پایدار می‌شود

زنجان - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به کاهش دمای هوا و افزایش ۲۶ درصدی مصرف گاز در این استان از مشترکین زنجانی خواست، با صرفه‌جویی در مصرف گاز و رعایت دمای رفاه ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد موجبات پایداری شبکه گاز استان و کشور را فراهم کنند.

موسی احمدلو روز سه شنبه بابیان این مطلب به خبرنگاران و با تاکید بر اهمیت رعایت الگوی مصرف بهینه گاز، افزود: تامین مستمر انرژی در سایه رعایت الگوی مصرف بهینه گاز طبیعی توسط مشترکین امکان پذیر است.

وی با اشاره به آمادگی همه جانبه نیروهای امدادی و عملیاتی گاز زنجان برای حفظ پایداری جریان گاز اظهار داشت: مجموعه این تلاش ها با کمک و همراهی مردم در مدیریت مصرف گاز طبیعی نتیجه بخش بوده و زمینه ساز حفظ تعادل و تأمین مستمر جریان گاز در اقصی نقاط کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر ۳۷۴ هزارو ۳۸۸ مشترک در استان تحت پوشش گاز طبیعی قرار دارند و هر مشترک گاز تنها با کاهش یک درجه سانتیگراد دمای محیط می تواند تا ۶ درصد در کاهش میزان مصرف گاز نقش داشته باشد و صرفه جویی قابل توجهی در مصرف کل که زمینه ساز تامین پایدار گاز و عدم افت فشار در استان خواهد بود را فراهم کند.

احمدلو تصریح کرد: حفظ پایداری گاز طبیعی، اساسی ترین مسئولیت شرکت گاز و استفاده ایمن و بهینه از این نعمت الهی توسط مشترکین، مهمترین همکاری آنها، به خصوص در فصول سرد سال است.

وی اظهار داشت: تمامی الزامات در حوزه تجهیز و آماده سازی تأسیسات گازرسانی طبق برنامه های پیش بینی شده، انجام گرفته و هم اکنون زمان همراهی و همیاری مشترکین در به ثمر رسیدن تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت گاز، در بهره مندی همه مشترکین از مزایای رفاهی و اقتصادی نعمت گاز طبیعی با توجه جدی به استانداردهای فنی و رعایت نکات ایمنی و البته مدیریت مصرف گاز است.

احمدلو با بیان اینکه هر قدر صرفه‌جویی از سوی مردم انجام و دمای منازل در حد دمای رفاه کنترل شود، به همان مقدار به پایداری شبکه کمک می‌شود، افزود: در این شرایط می‌توان افزون بر منازل در سراسر کشور شرایط لازم برای سوخت‌رسانی به صنایع بزرگ و کوچک و پتروشیمی‌ها در کشور فراهم کرده و مانع از تعطیلی آنها و ضرر اقتصادی به کشور شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از کلیه مصرف کنندگانِ بخش های مختلف اعم از مشترکین خانگی، تجاری، تولیدی و صنایع جزء و عمده خواست تا با اعمال صرفه جویی در مصرف گاز، این شرکت را در تامین جریان پایدار گاز یاری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha