دستگیری صیادان متخلف در سردشت و ۲ خبر کوتاه دیگر

مهاباد- ایرنا- دستگیری سه صیاد متخلف در رودخانه زاب سردشت، برگزاری مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان در نقده و دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی در شاهین دژ از جمله اخبار کوتاه ۲۴ ساعت گذشته در جنوب آذربایجان غربی است.

رییس اداره حفاظت محیط زیست سردشت گفت: سه صیاد متخلف که اقدام به صید غیرمجاز آبزیان در رودخانه زاب می کردند، توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان شناسایی و دستگیر شدند

خالد بایزیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گشت زنی‌های مستمر ماموران محیط زیست در زیستگاه های آبی و جلوگیری از تخلفات شکار و صید، ۲ مورد صید غیرمجاز در اطراف رودخانه زاب شناسایی و قبل از هر اقدامی متوقف شدند.

وی بیان کرد: در این راستا از متخلفین ۲ رشته تور دامی به همراه ادوات صیادی دیگر کشف و ضبط و سه نفر نیز در همین رابطه دستگیر شدند.

بایزیدی اضافه کرد: در سال جاری تاکنون هیچ پروانه صید انتفاعی آبزیان صادر نشده است و در صورت مشاهده هرگونه صید در زیستگاه­های آبی شهرستان با متخلفین براساس قوانین برخورد خواهد شد.

وی  از دوستداران محیط زیست این شهرستان خواست که در صورت مشاهده هرگونه تخریب و صید و شکار غیرمجاز حیوانات وحشی مراتب را به این اداره اطلاع دهند.

رودخانه زاب یکی از رودخانه‌های دائمی آذربایجان‌غربی است که از دامنه‌های زاگرس سرچشمه گرفته و پس از عبور از شهرستان پیرانشهر به سوی سردشت ادامه می‌یابد و پس از عبور از این شهرستان به طرف غرب جریان پیدا کرده و با ورود به خاک عراق سرانجام به دجله می‌ریزد.

گرامیداشت روز جهانی معلولان در نقده

رئیس آموزش و پرورش نقده در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان گفت: از ۲۶ هزار دانش آموز این شهرستان نقده، ۲۰۰ نفر از آنها دارای معلولیت در زمینه کم توانی ذهنی، شنوایی، بینایی، معلولیت جسمی حرکتی، اوتیسم، تلفیقی و اختلالات یادگیری هستند.

محمود خدادادی در ادامه برلزوم تسهیل تردد و مناسب سازی فیزیکی معابر و اماکن عمومی برای معلولان تاکید کرد.

درادامه از چهار نفر از مادر معلولان، چهار معلول و ۲ دانش آموز معلول که در مسابقات تنیس مقام آور شهرستان بودند تجلیل شد.

دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی در شاهین دژ 

فرمانده انتظامی شهرستان شاهین دژ گفت: یک سارق حرفه ای با هوشیاری ماموران این انتظامی شناسایی و دستگیر شدند.

سرهنگ مجید عمران زاده افزود: در پی وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی، شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان شاهین دژ قرار گرفت.

وی افزود: با اقدامات اطلاعاتی، ماموران موفق به شناسایی یک سارق حرفه ای شده و پس از هماهنگی های لازم با مقام قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شاهین دژ با اشاره به اینکه در بازجویی های صورت گرفته وی به سه فقره سرقت از اماکن خصوصی در سطح شهرستان اعتراف کرد افزود: مقادیری اموال مسروقه به ارزش ۴۵۰ میلیون ریال از متهم کشف شد.

سرهنگ  عمران زاده اضافه کرد: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha