یک هزار و ۷۶ مددجوی قزوینی در قالب طرح شفا سازماندهی شدند

قزوین – ایرنا – مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) قزوین گفت: یک هزار و ۷۶ نفر از بیماران خاص و صعب العلاج استان قزوین در قالب طرح شفا شناسایی و در مرحله تهیه شناسنامه جهت جذب حامی می‌باشند.

مهر علی حق گویان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح شفا در راستای حمایت خیرین از خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) می باشد که سرپرست یا یکی از اعضای خانواده آنها مبتلا به بیماری های خاص و یا  صعب العلاج است.

وی افزود: با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی این بیماران که گاهی اوقات از درآمد ماهانه و یا  سالانه خانواده نیز بیشتر می باشد و باعث به مخاطره افتادن آینده خانواده می شود، کمیته امداد را برآن داشت تا طرح شفا را به اجرا در بیاورد.

این مسوول با بیان اینکه این طرح با توجه به ضرورت حمایت از این خانواده ها و کاهش مشکلات درمانی و معیشتی آنان تهیه و تدوین شده است،گفت: امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم با حمایت خیرین و نیکوکاران استان گامی هرچند کوتاه در جهت رفع مشکلات این افراد برداریم.

حق گویان با اشاره به مهم ترین اهداف این طرح اضافه کرد: تامین هزینه های درمانی بیماران خاص، صعب العلاج و پرهزینه از طریق خیرین و نیکوکاران، جلوگیری از فروپاشی خانواده ها، ایجاد بستر مناسب برای ترویج فرهنگ حسنه انفاق و نوع دوستی در جامعه و افزایش و توسعه مشارکت های مردمی در کمیته امداد از جمله مهم ترین اهداف این طرح به شمار می رود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اظهار داشت: برای اجرای هر چه بهتر این طرح تا به امروز اقدامات زیادی انجام شده و امیدواریم با اجرای دقیق آن مشکلات خانواده های دارای بیماری های خاص و صعب العلاج روز به روز کاهش یابد.

هم اکنون ۶۰ هزار مددجو از کمیته امداد استان قزوین خدمات دریافت می‌کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha