امسال ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به معلولان گنبدی پرداخت شد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره بهزیستی گنبدکاووس گفت که از ابتدای امسال تاکنون ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۷۶ مددجوی تحت پوشش این نهاد در شهرستان پرداخت شد که ۲۲ میلیارد ریال آن مربوط به ۵۶ نفر است.

مسلم نوروزی روز سه‌شنبه به مناسبت بزرگداشت هفته معلولان (هشت تا ۱۴ آذر) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: تعهد اشتغال سالجاری بهزیستی گنبدکاووس ۱۵۸ نفر با تخصیص ۶۰ میلیارد ریال تعیین شد.

وی با اشاره به اینکه عمده فرصت‌های شغلی مددجویان بهزیستی در زمینه‌های دامداری، کشاورزی، کسب و کار خانگی و واحدهای خدماتی است، ادامه داد: پرونده ۴۵ نفر از مددجویان بهزیستی گنبدکاووس نیز برای دریافت ۲۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بانک‌ها معرفی شده است.

نوروزی گفت: اسامی ۱۰ هزار و ۵۹۴ معلول در سامانه بهزیستی گنبدکاووس ثبت شده که چهار هزار نفر آنان ماهانه بر اساس تعداد اعضای خانواده از سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تا ۱۱ میلیون ریال مستمری دریافت می‌کنند و پرداخت مستمری هزار و ۲۰۰ معلول دیگر نیز به‌زودی آغاز می‌شود.

رییس اداره بهزیستی گنبدکاووس با اشاره به انتظار ۲۸۰ خانواده دارای معلولان ذهنی و جسمی خیلی شدید کم درآمد برای دریافت حق پرستاری خانواده محور گفت: ماهانه ۱۰ میلیون ریال به عنوان حق پرستاری خانواده محور به ۲۵ خانواده و  ۱۰ میلیون ریال نیز به عنوان سهم حق پرستاری معلولان ضایع نخایی به ۱۱۵ خانواده توسط بهزیستی شهرستان پرداخت می‌شود.

نوروزی افزود: امسال تاکنون سه میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال کمک هزینه بلاعوض ساخت مسکن به ۲۸ معلول تحت پوشش بهزیستی گنبدکاووس پرداخت شده و درخواست ۱۹ معلول برای دریافت ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض ساخت مسکن تایید شده است.

وی با اشاره به کمک‌های مختلف به جامعه معلولان گنبدکاووس در بحث وسائل کمک توانبخشی، گفت: به عنوان نمونه امسال ۳۵ عدد ویلچر و ۴۰ عدد سمعک با اعتبارات دولتی و ۵۰ عدد ویلچر از محل مشارکت‌های خیران برای معلولان شهرستان تهیه شده است.

وی با تاکید بر اینکه تامین نیاز جامعه معلولان از محل اعتبارات دولتی امکان پذیر نیست از نیکوکاران خواست برای تامین نیازهای معیشتی، هزینه‌های درمان، تعمیر مسکن و همچنین ازدواج مددجویان تحت پوشش مشارکت کنند.

رییس اداره بهزیستی گنبدکاووس، بازدید از مراکز نگهداری معلولان، دیدار با معلولان موفق در عرصه‌های علمی و ورزشی و خانواده‌های دارای ۲ و سه معلول و برگزاری مسابقات فرهنگی و نقاشی را از مهمترین برنامه‌های هفته معلولان در این شهرستان برشمرد.

هم اکنون شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس، ۱۱ مرکز ارائه خدمات آموزشی، مراقبتی و توانبخشی روزانه ویژه معلولان، چهار مرکز شبانه روزی نگهداری سالمندان و ۳۵ هزار مددجوی تحت پوشش با مشکلات جسمی و حرکتی، عقب مانده ذهنی و بیماران اعصاب و روان دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha