۱۰۵ میلیارد تومان اعتبار در بین دستگاه‌های اجرایی بجنورد توزیع شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار بجنورد گفت: ۱۰۵ میلیارد تومان از اعتبارات محرومیت زدایی برای اجرای ۴۵ طرح به مرکز استان خراسان شمالی اختصاص یافت و بین چهار دستگاه دولتی توزیع شد.

غلامرضا عوض زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۳۷ میلیارد تومان از این اعتبار برای ۶ طرح آموزش و پرورش، ۴۴ میلیارد تومان برای ۳۵ طرح حوزه بهداشت و درمان، ۲۲ میلیارد تومان برای آبرسانی به روستاها و مابقی نیز به حوزه راه روستایی هزینه می شود.

وی تصریح کرد: احداث مدرسه در محله های باقرخان، جعفرآباد، مطهری و روستای بیدک، احداث خانه بهداشت و مراکز جامع خدمات شهری، آبرسانی به روستاهای پایین دست سد شیرین دره و آسفالت راه روستاهای دربند و لنگر از مهمترین این طرح ها محسوب می شود.

فرماندار بجنورد ادامه داد: بسیاری از مسائل، مشکلات و کمبودهای آموزش و پرورش شهرستان بجنورد با اختصاص این میزان اعتبار برطرف می شود.

در لایحه بودجه سال جاری کل کشور مجموع بودجه عمرانی خراسان شمالی در حدود ۹۳۰ میلیارد تومان مصوب شد و براساس آمار میزان اعتبار عمرانی استان در لایحه بودجه سال جاری ( ۱۴۰۰ ) نسبت به سال گذشته (۹۹) حدود ۱۶ درصد افزایش نشان می دهد.

بر اساس آمار سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خراسان شمالی؛ ۱۶۸ طرح محرومیت زدایی در پنج بخش مدارس، راه روستایی، بهداشت و درمان، آبرسانی و آبخیزداری با ۴۸۷ میلیارد تومان اعتبار در حال اجراست که ۱۰۵ میلیارد تومان از این اعتبار در شهرستان بجنورد، ۴۵ میلیارد تومان در شهرستان راز و جرگلان، ۶۰ میلیارد تومان در شهرستان جاجرم، ۵۰ میلیارد تومان در شهرستان اسفراین، ۷۳ میلیارد تومان در شهرستان شیروان، ۹۵ میلیارد تومان در شهرستان مانه و سملقان، ۳۲ میلیارد تومان در شهرستان گرمه و ۲۷ میلیارد تومان در شهرستان فاروج هزینه می شود.

خراسان شمالی کمترین سرانه درآمد خانوار را در میان استان های کشور دارد و در بسیاری از شاخص های توسعه از میانگین کشوری عقب است.

شهرستان بجنورد با ۳۳۰ هزار نفر، بیش از یکسوم جمعیت هشت شهرستان استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی را در خود دارد..

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha