استاندار: نخستین طرح با سرمایه‌گذاری خارجی در کرمانشاه به تولید رسید
عکس تزئینی است

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه گفت: یک شرکت تولید کننده مواد معدنی کشور چین که نخستین طرح اجرایی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمانشاه محسوب می‌شود، به مرحله تولید انبوه محصول خود رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ «هوشنگ بازوند» روز سه‌شنبه در دیدار با سرمایه‌گذاران چینی این طرح در استانداری افزود: شرکت چینی «فروآلیاژ منگنز شرق آسیا»  اواخر سال ۹۸ کار ایجاد واحد تولیدی خود در شهرک صنعتی اسلام آبادغرب را با سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورو آغاز کرد. 

مدیر عامل این شرکت که نخستین سرمایه گذاران خارجی استان کرمانشاه محسوب می‌شوند نیز در این دیدار، اعلام کرد با اتمام ساخت کارخانه، این واحد وارد تولید انبوه شده و روز پنجشنبه هفته جاری به صورت رسمی افتتاح می‌شود.

«جیان فو» مدیرعامل شرکت فروآلیاژ غرب آسیا در این نشست اعلام کرد: اکنون برای ۲۰۰ نفر از جوانان کرمانشاه به صورت مستقیم و ۵۰۰ نفر دیگر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی کرده ایم.

بر اساس برآوردهای اولیه این شرکت قرار بود نیمه نخست امسال به بهره برداری برسد که مدیرعامل آن در رابطه با تاخیر ایجاد شده، چنین توضیح داد: شرایط شیوع بیماری کرونا و تحریم های آمریکا علیه ایران روند ایجاد پروژه را برای ما دشوار کرد اما در نهایت با کمک مدیران جمهوری اسلامی ایران توانستیم بر مشکلات غلبه کنیم.

به گزارش ایرنا، شرکت مذکور از معادن استان کرمانشاه، منگنز و دیگر مواد اولیه خود را خریداری و پس از فرآوری اقدام به تولید فروآلیاژ منگنر می‌کند که یکی از مواد اولیه صنایع فولاد، متالوروژی، شیمی، الکترونیک، سرامیک و لاک های رنگی رنگی محسوب می‌شود.

بر اساس آمارهای اعلام شده اکنون ۶۰ درصد نیاز کشور به این ماده اولیه از دیگر کشور ها به ویژه هند وارد ایران می شود که شرکت فرآلیاژ منگنز غرب آسیا قرار است با تولید سالانه ۱۵ هزار تن بخشی از این نیاز را برطرف کند.

بر اساس آنچه کارشناسان اقتصادی می گویند فعال شدن این شرکت روند استفاده از معادن در صنایع فولاد کشور به ویژه صنایع فولاد کرمانشاه را تسهیل و ارزان تر می‌کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha