حدود ۲۲ هزار میلیارد ریال برای راه‌های آذربایجان‌غربی هزینه می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ٢١ هزار و ٨٠۵ میلیارد ریال برای احداث ۳۰۶ کیلومتر راه و بزرگراه و راه اصلی در این استان هزینه می‌شود.

سید محسن حمزه‌لو روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان راه در ۲۷ نقطه آذربایجان‌غربی در دست اجراست و طی یک‌سال آینده شاهد بهره‌برداری از این مسیرها خواهیم بود.

وی ادامه داد: همچنین طی ۲ سال گذشته ٣٠٠ کیلومتر بزرگراه و راه اصلی با فعالیت شبانه‌روزی و بسیج امکانات در آذربایجان‌غربی احداث شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت ساخت و توسعه راه‌های ایمن در افزایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری و دستیابی به توسعه پایدار، بیان کرد: تکمیل این حجم طرح ساخت و توسعه راه‌ها در این بازه زمانی بی‌سابقه است.
حمزه‌لو تاکید کرد: مجموعه راه‌وشهرسازی استان از ظرفیت‌ مالی و اعتباری ملی و استانی، کمیته برنامه‌ریزی شهرستان‌ها و خیّران راهسازی استفاده می‌کند تا عرصه زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای منطقه متحول شود.

وی گفت: بهره‌گیری از مزیت‌های موقعیت جغرافیایی استان در عرصه حمل‌ونقل، یکی از اهداف توسعه اقتصاد پایدار تعریف شده که تلاش می‌شود با تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهسازی این امر محقق شود.

امید می رود با اجرای این طرح ها، روند توسعه راه که زیربنای پیشرفت همه بخش های دیگر است، سرعت گرفته و علاوه بر ایجاد اشتغال بیشتر در آذربایجان غربی، شاخص های توسعه اقتصادی نیز به روز به روز بیشتر شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha