پسماندهای عفونی رهاشده در دریاچه نمک ماهشهر جمع آوری شد

اهواز- ایرنا- رییس شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر از جمع‌آوری پسماندهای عفونی که توسط عوامل ناشناس در دریاچه نمک این شهرستان رهاسازی شده بود، خبر داد.

محمد شنبدی پنجشنبه شب در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا در واکنش به رهاسازی زباله‌های عفونی (سرنگ های استفاده شده) در دریاچه نمک این شهرستان بیان کرد: متاسفانه عصر امروز کلیپ و تصاویری در فضای مجازی منتشر شد که از رهاسازی مقدار زیادی پسماند عفونی در دریاچه نمک حکایت داشت.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های لازم مشخص شد این سرنگ‌ها که توسط افراد ناشناس در دریاچه نمک رهاسازی شده‌اند، پسماند عفونی بیمارستان‌های بندر ماهشهر نبوده و منبع رهاسازی این پسماندها مشخص نیست.

رییس شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر گفت: پس از اطلاع از ماجرا، بلافاصله با همکاری شرکت امحاسازی پسماندهای عفونی و بیمارستانی فعال در بندر ماهشهر، این پسماندهای عفونی از محل جمع‌آوری شد.

همچنین ایرج سلیمانی رییس اداره حفاظت محیط زیست بندر ماهشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان داشت: پسماندهای عفونی رهاسازی شده با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان به سرعت جمع‌آوری شدند.

وی افزود: عوامل رهاسازی این سرنگ‌ها در طبیعت تاکنون شناسایی نشده‌اند و از مردم درخواست داریم اگر اطلاعاتی در این خصوص دارند، به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع دهند.

سلیمانی تاکید کرد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان درصورت شناسایی، متخلفان را به منظور برخورد قاطع به دستگاه قضا معرفی خواهد کرد.

بندر ماهشهر در جنوب خوزستان واقع شده است و با اهواز ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha