سیاست دولت تقویت هنر ایرانی - اسلامی است

تربت حیدریه- ایرنا- مدیرکل اداره هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سیاست دولت سیزدهم در حوزه فرهنگ و هنر، تقویت هنر اسلامی - ایرانی است و اوج هنر ما در این حوزه ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) است که وزارت ارشاد در دوره جدید از این فعالیت ها حمایت ویژه‌ای می‌کند.

به گزارش ایرنا قادر آشنا شنبه‌شب در حاشیه آیین پایانی سی و یکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی در تربت حیدریه افزود: هدف از برگزاری جشنواره‌های استانی در حوزه فرهنگ و هنر، شناسایی استعدادهای هنرمندان است تا بتوانند در مرکز کشور هنر خود را ارایه کنند.

وی اظهار کرد: خراسان رضوی از استانهای صاحب سبک در تئاتر کشور است که زیرساخت، هنرمندان و بازیگرانی خوبی در این حوزه دارد.

سی و یکمین جشنواره تئاتر خراسان رضوی هشتم آذر در شهرستان قوچان آغاز و آیین اختتامیه آن شنبه‌شب در تربت حیدریه برگزار شد.

در این دوره از جشنواره ۳۵ اثر به دبیرخانه رسید که پس از بازبینی توسط یک هیات انتخابی ۱۵ اثر شامل هشت اثر از مشهد و هفت اثر از دیگر شهرستان های استان برای شرکت در جشنواره سراسری تئاتر برگزیده شد.

بر اساس رای هیات داوران جشنواره، در پایان این جشنواره نمایش "خون مردگی" به کارگردانی مهدی جلینی از سبزوار، "درخشش صبحگاهی سیاره ناهید" به کارگردانی مسعود عقلی از مشهد و "هملتک" به کارگردانی مهدی عقلی از مشهد به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha