مدیران ناکارآمد ادارات کاشان به وزارتخانه متبوع معرفی می‌شوند

کاشان -  ایرنا -  نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل از ارسال گزارش مدیران ناکارآمد دستگاه‌های اجرایی این شهرستان‌ها به وزارتخانه متبوع خبر داد و گفت: این مهم به عنوان وظیفه قانونی با مستندات و درخواست اعزام گروه کارشناسی انجام خواهد شد.

به گزارش ایرنا، جواد نایینی شنبه در نشست شورای اداری شهرستان کاشان که در شهر برزک برگزار شد، افزود: به مشکل‌های نبود اعتبار، کمبود نیرو و قوانین دست و پاگیر در دستگاه‌ها و تحریم واقف هستیم اما برخی وقت‌ها سنگ‌اندازی‌ها مانع اجرای برخی کارهایی می‌شود که توان انجام آن را داریم؛ حتی نباید یک مورد از این اتفاق‌ها وجود داشته باشد.

وی با اشاره به اختلاف بین برخی قوانین و دستورالعمل‌ها اظهار داشت: اختلاف‌های بین برخی مسوولان در حوزه اجرا را می‌توان به طور قانونی رفع کرد. 

نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل تصریح کرد: برخی مدیران دارای اختیارهایی هستند که باید از آن در اجرای قانون بهره‌گیری کنند که البته به معنای دور زدن قانون نیست، چرا که رهبر معظم انقلاب فرمودند که یکی از موفقیت‌های مدیر، ریسک‌پذیری و شجاعت در میدان است.

مدیران ناکارآمد ادارات کاشان به وزارتخانه متبوع معرفی می‌شوند

نایینی با اشاره به پیوست‌هایی که وزیر یا مدیرکل به قانون اضافه می‌کنند، گفت: هنگام اجرا ده‌ها پیوست به قانون افزوده شده که بخشی از آن را می‌توان در حوزه مدیرکل با ارایه روش برطرف کرد.

وی ادامه داد: برخی مردم و حتی خانواده‌های معظم شهیدان از روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی شهرستان کاشان گلایه‌مند هستند، در حالی که در راس دستگاه‌ مدیری شایسته، توانمند و خوش‌ برخورد قرار دارد.

وی تاکید کرد: مسوولان روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی باید با خوش‌رویی، تکریم و احترام از ارباب رجوع به خصوص خانواده شهیدان، نسبت به رسیدگی مشکلات آنها اقدام کنند.

نماینده ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در کاشان و آران و بیدگل گفت: باید پذیرفت که دولت تغییر کرده و به طور انقلابی همانند مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه پای کار آمده و هر سه قوه تعامل و همکاری خوبی دارند، اما دنیای استکبار این مهم را نمی‌پسندد و مردم باید همانگونه که مسوولان استقامت می کنند، استقامت کنند تا مشکل‌ها رفع شود.

وی با اشاره به اینکه وحدت خوبی با محوریت نماینده ولی فقیه و امام جمعه، فرماندار و سایر دستگاه‌های کاشان حاکم است، اضافه کرد:  وجود اختلاف سلیقه طبیعی است اما برآیند کار شهرستان در یک تراز استانی گام برمی‌دارد.

فرماندار ویژه کاشان نیز از حضور تخصصی مسووولان دستگاه‌های اجرایی در چهار بخش این شهرستان با هدف اطلاع‌رسانی اقدام‌های انجام شده از سوی مدیران و بررسی تاخیر در رفع برخی مشکل‌ها خبر داد.

علی‌اکبر مرتضایی افزود: بر اساس مصوبه‌ها هیچ دستگاه دولتی اجازه شکایت از دستگاه دیگری را ندارد و تخلف محسوب می‌شود.

وی از رفع مشکل‌های ساخت باغ موزه دفاع مقدس کاشان خبر داد و گفت: این مهم در شورای برنامه‌ریزی استان اصفهان با اختصاص پنج هکتار زمین موافقت شد.

فرماندار کاشان وضعیت اجرای واکسیناسیون عمومی کرونا در این شهرستان را مطلوب ندانست و گفت: تا نیمه آذر امسال باید این وضعیت تغییر یابد، اگر در دستگاهی گزارش شود، کارمندی واکسن کرونا را تزریق نکرده است با مدیر این دستگاه برخورد قانونی خواهد شد چون تهدید علیه سلامت جامعه است و هرگز پذیرفتنی نیست.

وی وقت گذاشتن مدیران دستگاه‌های اجرایی کاشان برای رسیدگی به مشکل‌های مردم را خواستار شد و گفت: با همین هدف هر هفته با حضور در یک، ۲ و چند روستای شهرستان به بررسی مشکل‌ها پرداخته و یک مشکل اولویت‌دار رفع می‌شود.

مرتضایی با اشاره به اینکه شهرستان کاشان رتبه نخست چاقی را به خود اختصاص داده و از لحاظ دیابت نیز از میانگین کشوری بیشتر است، بر لزوم ورزش کردن کارکنان در دستگاه‌ها و واحدهای آموزشی تاکید کرد و گفت: موضوع ورزش کردن در دستگاه‌ها باید اجباری و نظارت بازرسان بهداشت در رستوران‌ها با دقت بیشتر شود.

وی اظهار داشت: استاندار اصفهان موافقت کرده است که فرمانداران کاشان و نجف‌آباد در نشست شوراهای معاونان استاندار اصفهان حضور داشته باشند که فرصت خوبی برای پیگیری مشکل‌های شهرستان است.

بخش پنج هزار نفری برزک در دامنه رشته‌های کوه کرکس و ۴۵ کیلومتری جنوب غربی کاشانواقع شده و ۱۵۱ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha