واحدهای صنفی متخلف شمیرانات افزون‌بر ۲۷ میلیارد ریال جریمه شدند

تهران- ایرنا- رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات اعلام کرد: ۴۷۳ واحد صنفی متخلف این شهرستان از ابتدای مهر تا پایان آبان سال جاری مبلغ ۲ میلیارد و ۷۷۲ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۰۰ تومان جریمه و پرونده تخلف آنها به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

علی میرموسوی صبح یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  از واحدهای متخلف مذکور طی ۷ هزار و ۱۲۱ فقره بازرسی توسط گشت‌های مشترک بازرسان صمت، اتاق اصناف، فرمانداری، تعزیرات، بهداشت، جهاد کشاورزی، دامپزشکی، نیروی انتظامی و با اتحادیه‌های ذیربط در حوزه مواد غذایی، نانوایی، مرغ، گوشت قرمز و همچنین بنا به مقتضیات زمانی اقلامی مانند پوشاک، کیف، کفش، لوازم التحریر، میوه و تره‌بار، لوازم آرایشی و بهداشتی و قنادی‌ها، احصا شده‌ است.

میر موسوی خاطرنشان کرد: بیشترین تخلفات شامل گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، عرضه خارج از شبکه، فاقد قیمت بودن محصولات، نصب نکردن نرخ‌نامه و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شمیرانات تاکید کرد: گشت مشترک بازرسی در راستای نظارت مستمر بر واحدهای صنفی سطح شهرستان با هدف پیشگیری و جلوگیری از تخلفات ادامه دارد و شهروندان نیز می‌توانند در صورت مشاهده تخلف صنوف مختلف، شکایات خود را از طریق سامانه ۱۲۴ ثبت کنند تا مورد پیگیری و رسیدگی قرار گیرد.

شمیرانات دارای ۱۳ اتحادیه و بیش از ۱۲ هزار واحد صنفی فعال است.

این شهرستان متشکل از چهار شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه ۲ تهران)، لواسان، اوشان فشم میگون، شمشک دربندسر و ۳۶ روستا، با جمعیتی افزون بر ۶۰۰ هزار نفر در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha