استاندار: مراحل قانونی توسعه ۶۸۵ هکتاری محدوده شهر همدان انجام شده است

همدان- ایرنا- استاندار همدان با اشاره به محدودیت حریم شهر همدان و مشکلات ناشی از آن، گفت: مراحل قانونی پیوستن ۶۸۵ هکتار زمین به محدوده شهر همدان انجام شده و از طریق پیگیری های انجام شده و مکاتبه با شورای عالی معماری و شهرسازی، به زودی مجوز آن صادر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، «علیرضا قاسمی فرزاد» روز یک‌شنبه در جلسه شورای مسکن استان همدان، افزود: یکی از مهم ترین مشکلات حوزه مسکن در شهر همدان به عنوان مرکز استان محدود بودن حریم شهری است که برای حل این مشکل، افزایش مساحت و توسعه حریم شهری امری لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای رفع مشکل بخش مسکن در سطح استان و شهر همدان، اظهار داشت: برهمین اساس مهم ترین اولویت ما برای ساخت واحدهای مسکونی و اجرای دقیق و موثر طرح «نهضت ملی مسکن»، تامین زمین موردنیاز است.

استاندار همدان تصریح کرد: درهمین ارتباط و با اقدامات و پیگیری های انجام شده، مجوز الحاق و پیوستن ۶۰ هکتار زمین به محدوده شهر همدان صادر شده که در نتیجه آن حدود پنج هزار واحد مسکونی در این اراضی ساخته می شود.

قاسمی فرزاد تاکید کرد: برای افزایش سرعت در ساخت و ساز مسکن شهر همدان، دستگاه های اجرایی همچون شهرداری باید در کمترین زمان ممکن نسبت به صدور پروانه ساخت و اجرای پروژه واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن اقدام کنند.

استاندار همدان در خصوص اقدامات انجام شده برای توسعه حریم شهر همدان و رفع مشکلات مربوط به ساخت و ساز مسکن، اظهار داشت: مراحل قانونی پیوستن ۶۸۵ هکتار زمین به محدوده شهر همدان انجام شده و با پیگیری و مکاتبات لازم از طریق شورای عالی معماری و شهرسازی، مجوز مربوطه نیز پس طی مراحل پایانی کار صادر می‌شود.

وی افزود: با الحاق این سطح از اراضی به شهر همدان، طرح بزرگ نهضت ملی مسکن در این شهر به طور کامل اجرا و عملیاتی می‌شود.

استاندار همدان با اشاره به اینکه تامین زمین بخش قابل توجهی از مشکلات حوزه مسکن در شهر همدان را حل می‌کند، گفت: باید چشم انداز ۱۰۰ ساله ای را برای شهر همدان تعریف و برای ایجاد تاسیسات زیرساختی موردنیاز از هم اکنون برنامه ریزی و اقدام شود.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه مسئولان نباید تکالیف مربوط به دستگاه های اجرایی خود را پاسکاری کنند، بر پیگیری مطالبات مردم در زمینه مسکن ملی تاکید کرد و افزود: گرانی مسکن به گونه‌ای است که تامین آن برای طبقه متوسط جامعه نیز یک رویا شده است. 

استاندار همدان با تاکید بر حرکت جهادی و انقلابی مدیران دستگاه‌های متولیِ در بحث جهش ملی مسکن، گفت: زمین‌هایی که در اختیار طرح جهش ملی مسکن قرار گرفته می‌تواند در گسترش و توسعه شهر همدان کمک کند.

وی اظهار داشت: مدیران نسبت به انجام و اجرای پروژه مسکن استان همدان سرعت‌ عمل و دقت داشته باشند چراکه مطالبات مردم در زمینه مسکن بسیار جدی است و مجموعه راه‌ و شهرسازی باید رفع مشکلات و مطالبات مردم در زمینه تامین مسکن را به صورت شبانه روزی پیگیری کند.

قاسمی فرزاد با اشاره به اینکه مدیران وقتی مسئولیتی را برعهده می‌گیرند به معنای این است که باید به مردم و مجموعه‌های نظارتی پاسخگو باشند، تصریح کرد: با این وضعیت و قیمت سرسام‌ آور مسکن در سطح کشور به‌ ویژه استان همدان، جایز نیست مردم منتظر تشریفات اداری و سازمانی مسئولان باشند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha