یک هزار خانه در شهر زلزله زده سی سخت آماده بهره برداری شد

یاسوج- ایرنا- مدیر کل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع یک هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی خسارت دیده در مناطق زلزله زده سی سخت یک هزار واحد تکمیل و آماده بهره برداری شده است.

اسماعیل باقری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: علاوه بر واحدهای آماده بهره برداری ، سقف ۷۰۰ واحد نیز اجرا شده است که در ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

وی اظهار داشت: با پرداخت تسهیلات ۵۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریالی، بخشی از واحدهای مسکونی در دست ساخت نیز تا پایان آذرماه به بهره برداری می رسد.

باقری عنوان کرد: تاکنون ۲۰۰ هزار کیسه سیمان رایگان توسط ستاد بازسازی بنیاد مسکن در کنار سایر خدمات بین خسارت دیدگان زلزله پارسال توزیع شده است.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر شامگاه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی سخت را لرزاند.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع سه هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

۶۴ نفر در این زلزله دچار مصدومیت شدند.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha