استاندار:بن بست راه اندازی داروخانه هلال احمر در استان بوشهر شکسته شود

بوشهر - ایرنا- استاندار بوشهر گفت: تامین داروی بیماران خاص ضروری است به همین دلیل بن بست راه‌اندازی داروخانه هلال احمر در این استان باید شکسته و پیگیری‌ها برای صدور مجوزهای لازم انجام شود.

به گزارش ایرنا، احمد محمدی‌زاده زاده روز یکشنبه به مناسبت ۱۴ آذر روز جهانی داوطلب در نشست  با مدیرعامل و داوطلبان این جمعیت افزود: پیگیری‌های لازم برای راه‌اندازی داروخانه هلال احمر در استان بوشهر در دستور کار استان قرار دارد تا مجوز راه‌اندازی این داروخانه به‌زودی صادر شود.

وی ادامه داد: امام راحل در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی مردم را به صحنه آوردند و ساز و کار حضور مردم در همه صحنه‌ها را فراهم کردند.

محمدی زاده با بیان اینکه مردم در ساختارهای سیاسی و حاکمیتی در صحنه حضور دارند گفت: امام راحل به اجزای حاکمیت و مردم نقش دادند و اکنون انتخابات ایران اسلامی یک انتخابات مردمی است و مردم نقش اساسی و اثرگذار دارند.

استاندار بوشهر گفت: هر جا مردم حضور داشته باشند گره‌ها باز و مشکلات به‌سرعت برطرف می‌شود.

محمدی‌زاده نقش جمعیت هلال احمر و داوطلبان این عرصه را مهم دانست و بیان کرد: موفقیت جمعیت هلال احمر در همه عرصه‌ها به سبب حضور مردم است که باید از این فرصت و نقش مردم بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به تغییر رنگ‌بندی  کرونایی در بوشهر  یادآورشد: از ۱۰ شهرستان استان بوشهر مرکز استان از آبی کرونایی به زرد تبدیل شد که لازم است راه‌های پیشگیری از شیوع دوباره کرونا به دقت رعایت شود. 

استاندار بوشهر تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود تردد گردشگران از نقاط مختلف کشور به این استان تا فروردین ماه افزایش داشته باشد از این نظر باید از هم اکنون راه‌های پیشگیری از شیوع دوباره ویروس کرونا مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه خسارت و آسیب‌های ناشی از زلزله به سبب استحکام ابنیه‌ها و ساختمان‌ها کاهش یافته است گفت: در عرصه جاری شدن سیل باید تدابیر ویژه اندیشیده شود چراکه سالانه ۱.۵ میلیارد مترمکعب آب ناشی از بارش باران از کوه‌های زاگرس جنوبی وارد استان بوشهر و سرازیر دریا و خلیج‌فارس می‌شود.

محمدی‌زاده با اشاره به بحران آب تصریح کرد: اگر بخشی از از این آب روان مهار و استحصال شود ضمن جلوگیری از بحران کم آبی سبب جلوگیری از جاری شدن سیل و بروز خسارت می‌شود.

وی ساخت سد در استان بوشهر برای استحصال آب‌های روان را یک ضرورت دانست و تأکید کرد: سرعت بخشی در ساخت سدها و تکمیل آنها مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha