«وبلاگ‌ نویسی» خواندنی شد

تهران- ایرنا- کتاب «وبلاگ نویسی» تالیف و گردآوری مصطفی محمودی و ندا الماسیان طهرانی به زیور طبع آراسته شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، کتاب آموزشی دانشگاهی وبلاگ نویسی که به صورت مشترک توسط مصطفی محمودی مدیر فرهنگی و رسانه ای، کارشناس هنری و مدرس دانشگاه و ندا الماسیان طهرانی کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی به رشته تحریر درآمده، منتشر شد.

نویسندگان در توضیح چرایی تالیف این کتاب نوشته‌اند: امروزه وبلاگ نویسی و انتشار محتوا در فضای وب با فراگیر شدن عضویت در شبکه‌های اجتماعی و استفاده از نرم‌افزارهای پیام‌رسان با استقبال کمتری مواجه شده و روز به روز از تعداد فعالان این حوزه کاسته می‌شود. البته دلیل اصلی این کار می‌تواند هجوم عامه مردم به سمت استفاده از پیام‌رسان‌ها و عضویت در شبکه‌های اجتماعی باشد. ولی در این میان نبایستی از مزایای وبلاگ نویسی و انتشار محتوا در فضای وب غافل شد.

در ادامه این توضیح آمده است: وبلاگ‌ها را می‌توان بر اساس محتویات و یا نحوه نوشتن آنها تقسیم بندی کرد، ساده ترین نوع وبلاگ همان نوع نوشتاری عادی است. ولی امروزه فتوبلاگ با محتوای تصویری، ویدئو بلاگ با محتوای فیلم و میکروبلاگ که برای نوشتن پیام‌های کوتاه لحظه‌ای است، پا به عرصه فضای مجازی گذاشته‌اند. کتابی که در دست دارید تلاش دارد شما را با ساده ترین روش‌های ممکن با این امکانات آشنا کند.

در تالیف این کتاب جدیدترین سر فصل های آموزشی درس وبلاگ نویسی رشته های کاردانی و کارشناسی مد نظر قرار گرفته و از این رو می تواند به عنوان یک منبع آموزشی مناسب و کاربردی برای دانشجویان و سایر علاقه مندان مورد استفاده قرار گیرد.

کتاب وبلاگ نویسی در قطع وزیری و ۱۲۲ صفحه توسط نشر عنوان به بازار نشر عرضه شده است.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha