کانون اردبیل برای کودکان دارای نیازهای ویژه امکانات می‌دهد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: کانون استان برای راه‌اندازی مراکز فراگیر و تولید محتواهای مناسب برای کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه و تامین بخشی از این زیرساخت‌ها برای برخورداری از برنامه‌های مدون و هدفمند تلاش می‌کند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا ، زعفر احدزاده در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولان اظهارکرد: در این خصوص همکاری‌های سازنده با اداره کل آموزش و پرورش استثنایی استان انجام شده و ماحصل چنین تعامل موفقیت‌آمیزی، مقام‌آوری دانش‌آموزان در فستیوال‌های ملی و بین‌المللی است.

او گفت: تمامی کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه با هر میزان توانایی و حتی محدودیت در اردبیل می‌توانند با ثبت‌نام در مرکز فراگیر کانون این شهرستان از خدمات ارزنده‌ آن بهره‌مند شوند.

وی افزود: همه کودکان با هر میزان توانایی و محدودیت حق استفاده از امکانات و خدمات را دارند و مناسبت‌های ملی و بین‌المللی در ارتباط با افراد دارای نیازهای ویژه و معلول دستاویزی برای تمرکز بیشتر به بهبود نگرش‌ها، برنامه‌ها و دسترسی‌ها برای این شهروندان، با محدودیت‌ها و مشکلات مختلف است.

وی همچنین با اشاره به این امر مهم که درصد قابل‌توجهی از شهروندان هر جامعه را افراد دارای نیازهای ویژه تشکیل می‌دهند، گفت: انسان همواره در معرض معلولیت قرار دارد، بنابراین باید با انعطاف در برنامه‌ها، زیرساخت‌ها و محتواها ، فرصت برخورداری همه شهروندان از امکانات با هر میزان توانمندی و حتی محدودیت فراهم‌ شود.

بیش از یک هزار و ۳۰۰ دانش‌آموز دارای معلولیت در مدارس استثنایی استان اردبیل در حال یادگیری و ادامه تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha