اقدام داوطلبان هلال احمر در کمک به مردم نمونه بارز ایثارگری است

قزوین – ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر گفت:داوطلبان در حوادث، بلایا و گرفتاری ها از زلزله، سیل، کولاک و یخبندان جاده‌ها با تمام قوا در خط مقدم کمک به شهروندان حضور دارند که اقدام آنها نمونه بارز ایثارگری است.

به گزارش ایرنا، پیرحسین کولیوند روز پنجشنبه در همایش استانی نکوداشت روز داوطلب که به صورت ارتباط تصویری در محل سالن کتابخانه امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد، ضمن تبریک روز داوطلب، افزود: داوطلبان از زندگی خود هزینه می کنند تا دیگران در شرایط بهتری زندگی داشته باشند که این اقدام نمونه بارز ایثارگری است.

وی با بیان اینکه موتور محرک کشور امروز همین داوطلبان و جوانان ایثارگری هستند که کشور را از سختی ها عبور می دهند، افزود: روحیه انقلابی و اسلامی جوانان داوطلب نقش موثری در خدمت به مردم دارد و پیامبر اسلام (ص) نیز به خوبی ارزش خدمت به مردم را توصیف کرده و بیان داشته است که کمک رسانی به نیازمند از اعتکاف در خانه خدا ارزش بیشتری دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: روحیه داوطلبی که امروز در میان جوانان هلال احمری وجود دارد، مهمترین شاخصه آن دلسوزی، مهربانی و شجاعت است.

وی افزود: داوطلبان، یکی از سرمایه های مهم کشور هستند که بدون مزد و چشمداشتی در عرصه حاضر، قسمتی از زندگی خود را با دیگران به اشتراک می گذارند.

این مسوول گفت: به دفعات شاهد بوده ایم که داوطلبان در عرصه های علمی، امدادی و آموزشی آنچه را که در آن تخصص دارند به صورت رایگان در اختیار دیگران قرار می دهند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه مهمترین خصلت یک داوطلب از خودگذشتگی است، خاطرنشان کرد: یک داوطلب، نگاه دنیوی به مسائل ندارد و همه جهان را از جنبه معنوی مشاهده می کند و داوطلبان جمعیت هلال احمر این خصلت ها را به اثبات رسانده اند.

وی گفت: روحیه داوطلبی سال ها قبل توسط امام خمینی (ره) در ما نهادینه شد که نتیجه مثبت آن را در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم.

کولیوند ادامه داد: تبعات مثبت ایجاد روحیه داوطلبی در جوانان توسط امام خمینی (ره) پس از رحلت ایشان نیز در سازندگی، جهاد و هلال احمر مشهود است.

وی گفت: شهدای حرم و مدافع سلامت نیز با چنین روحیه ای به مقام والای شهادت نائل شدند و باید تلاش شود تا این روحیه در جامعه نهادینه شود.

این مسوول افزود: در راستای مقابله با کرونا در ایامی که کشور در تنگنا قرار گرفته بود، مشاهده کردیم که هلال احمر خوش درخشید و با اتکا به داوطلبان، باری از دوش کشور برداشت.

کولیوند با تاکید بر اینکه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی می تواند امروز گره گشای بسیاری از مشکلات کشور باشد، گفت: باید بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سرلوحه امور باشد و با توجه به آن عمل کرد.

وی گفت: امروز هلال احمر آماده است تا از ظرفیت های همگان استفاده کند و هر شخصی به هر شکلی که بتواند کمک کند، باید پای کار آمده تا گره ای از مشکلات مردم باز شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha