عضو شورای شهر شیراز: کمیته محرومیت زدایی باید احیا شود .......................................................
شیراز ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 4/9/86 داخلی.اجتماعی.شورای شهر.
عضو شورای شهر شیراز گفت: شهرداری شیراز بحث احیای کمیته محرومیت زدایی با همکاری یاوران شورای مناطق را پیگیری و در دستور کار خود قرار دهد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، معصومه زارع یکشنبه در سی و سومین جلسه شورای شهرشیراز و در نطق پیش از دستور خود افزود: در شورای دوم مصوبه ای مبنی بر ایجاد و تشکیل کمیته محرومیت زدایی با هدف شناسایی محرومیت ها وجود داشت اما این مصوبه هم نظیر برخی مصوبات دیگر به فراموشی سپرده شد.
وی اظهارداشت:باید این کمیته مجددا احیا شودتا پس از شناسایی محرومیت ها نسبت به رفع کامل آنها اقدام شود و با توزیع عادلانه امکانات در مناطق و رفع تبعیضات موجبات رضایت شهروندان فراهم گردد.
سخنگوی شورای شهر شیراز اضافه کرد:دربازدیدی که به اتفاق برخی از اعضای شورا و یاوران مناطق از مناطق شهرداری خصوصا مناطق سه، پنج، هفت و چهار داشتیم شاهد وجود محرومیت ها وعقب ماندگی هایی درسطح محلاتی بودیم که هرگز نمی توان تصور کرد که در کلان شهری مانند شیراز که داعیه پایتخت فرهنگی را دارد چنین مناطقی وجود داشته باشد.
وی افزود: وجود اقشار آسیب پذیر که از جزئی ترین خدمات شهری مانند آسفالت و جدول کشی کوچه ومعابر بی بهره اند و وجود فاضلابهای جاری در کوچه ها که سلامت ساکنین خصوصا کودکان را تهدید می کند یک هشدار جدی است به تمام مسوولان که برای رفع این معضلات چاره ای بیاندیشند.
زارع گفت: وظیفه اصلی شهرداری ها به عنوان یک دستگاه خدمات رسانی، ارائه خدمات در چارچوب قوانین است و هرگونه عدول و تخطی شورا و شهرداری از مسیر قانون موجب بروزمسائل انحرافی و به بیراهه کشیده شدن شورا و شهرداری خواهد شد که بیشترین ضرر آن نیز متوجه شهر و شهروندان خواهد گردید.
اوافزود: عدم مدیریت صحیح و با تدبیر و عدم برنامه ریزی مدون سبب لجام گسیختگی شهرداری می شودو منافع ومصالح مردم را تحت الشعاع قرار خواهد داد.
عضودیگر شورای شهر شیراز نیز گفت:شهرداری در خصوص رعایت برخی از مصوبات کوتاهی می کند و خلاف تصویب شورا عمل می کند.
سید محمدکاظم دستغیب افزود: در بحث فرهنگسراها که بر اساس تصمیم اتخاذ شده قرار بود فقط به کارهای فرهنگی اختصاص داده شود نیز شاهد تخطی در این خصوص هستیم وبه عنوان مثال کاربری فرهنگسرای ملت واقع درمعالی آباد اداری شده است.
علی زحمتکش عضو دیگر شورا نیز ضمن بیان مشکلات ماطق اطراف آرامگاه سعدی خواستار رسیدگی بیشتر به مشکلات این منطقه به عنوان جایگاه یکی از مفاخر شعر و ادب کشور شد.
عضودیگر شورا نیز ضمن اسفبار خواندن وضعیت شهرک سعدی خواستارتوجه بیشتر اعضای شورا و مسوولان شهرداری به این منطقه شد.
فاطمه هوشمند افزود: در بسیاری از مواقع به جای توجه به این مسائل و مشکلات به دنبال خرده گرفتن از هم و ضربه زدن به یکدیگر هستیم و به اسم دفاع از حق و حقوق شهر و مردم از راه های غیر منطقی اقدام می کنیم.
وی در خصوص پروژه خیابان قصردشت نیز گفت: مالک پروژه در جلسه شورا اعلام کرد که به خاطر کمک به آبادانی شهر حاضر به پرداخت عوارض به نرخ روز است، پس چرا این مساله هنوز فیصله پیدا نکرده است ؟ او گفت: از تمام سرمایه گذاران دعوت می کنم که یک روز با ما همراه شوند و فجایعی را که به دلیل عدم توان مالی شهرداری در بسیاری از نقاط شهر شیراز وجود دارد و گریبان گیرمان شده از نزدیک مشاهده کنند.
هوشمند افزود:تمام کسانی که مدعی عشق به شهر و آبادانی شهرهستند بیایند و گوشه ای از این گلیم را بگیرند تا این گلیم را از آب بیرون کشیم که این کار هم بدون همکاری سرمایه گذاران ممکن نیست.ک/2 7381/515/675 شماره 399 ساعت 16:02 تمام