شورا یارها،حلقه ارتباطی میان مردم و مسوولان برای انتقال مشکلات هستند ....................................................................
شهرری، خبرگزاری جمهوری اسلامی 22/12/86 داخلی.اجتماعی.شورایاری عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت:شورایارها، حلقه ارتباطی میان مردم و مسوولان برای انتقال معضلات در محلات هستند.
علیرضادبیر،عصر چهارشنبه در جلسه شورایاری محلات 21گانه شهرری در شهرداری منطقه 20 اظهارداشت: ما موظف به شناسایی مشکلات در محلات هستیم تا بتوانیم وضعیت آنها را در بخش های مختلف به دقت مورد بررسی قرار دهیم.
وی در ارتباط با شاخص ترین مشکلات محلات، افزود: اکثریت محلات در قسمت های فضای سبز، زیباسازی، مرمت نهر و جوی ها، فاضلاب و ... با کمبودهای بی شماری مواجه هستند.
وی ادامه داد: تقویت زیرساخت های فرهنگی، اجتماعی با ایجاد سراهای محله و خانه ها فرهنگ نیز امری بسیار ضروری است تا بتوانیم ساختار و هویت محلات را در این ابعاد به درستی حفظ کنیم.
دبیر افزود: اما مرتفع ساختن این مسایل مستلزم گذر زمان است، و این امر تنها با همکاری دبیران شورایاری و پیگیری های ما در شورای شهر تهران امکانپذیر است.
در ادامه این جلسه، شهردار منطقه 20 تهران گفت: تاکنون شهرداری 9 هزار متر مربع زمین تملک کرده است .
"علی محمدنژاد" اعتبار تملک زمین در سال جاری 50 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این اعتبار به اتمام رسیده و قرار است 50 میلیارد دیگر در سال آینده برای ادامه تملک زمین به شهرداری این منطقه تزریق شود.
وی گفت: کلنگ احداث مجموعه فرهنگی، ورزشی در کنار برج طغرل، آغاز شده و منازل مسکونی قدیمی در جوار این برج به قیمت روز و با کارشناسی دقیق از شهروندان خریداری می شود.
وی افزود: راه اندازی این مجموعه در زمین های کشاورزی برج طغرل صورت می گیرد.
وی گفت: اقدامات کاربردی برای رفع معارضین این مکان انجام شده و بافت های مسکونی تبدیل به فضای سبز می شود.ک/2 7300/1660 شماره 498 ساعت 18:49 تمام