مدافعان حرم سند افتخار كشور هستند

كيش - ايرنا - مسئول بازرسي قرار گاه مركزي خاتم الانبيا (ص) در ستاد كل نيروهاي مسلح ، مدافعان حرم را سند افتخار كشور دانست گفت : اين شهدا به عشق اهل بيت (ع ) در اين مسير گام نهادند ، ظلم است كه بگوييم آنها براي اسم و رسم و ماديات دنيا دست به چنين كاري زدند .

سردار سرتيپ پاسدار محمد جعفر اسدي پنجشنبه شب در نخستين يادواره دو شهيد جاويد الاثر مدافع حرم حضرت زينب (س) در كيش با اشاره به سخنان امام راحل در تجليل از مقام شهدا افزود : شهادت در راه خدا چيزي نيست كه بتوان آن را با سنجش هاي بشري و انگيزه هاي مادي ارزشيابي كرد ، ارزشهاي مادي و بشري بسيار پايين تر از آن چيزي است كه بتوان شهدا را با آن ارزيابي كرد .
وي اظهار كرد: فرزندان اين سرزمين در كنار پدران و مادران خود براي عزت دين به شهادت مي رسند و با لبي خندان و دلي پر از شوق و اميد به سوي پروردگار خود مي شتابند .
وي با بيان اينكه نمي توان شهدا را با افراد عادي كه بر اثر علتي عادي فوت مي كنند ارزيابي كرد و گفت : بسياري در درك از شهيد و شهادت اظهار عجز مي كنند ، شهدا در قهقهه مستانه خود 'عند ربهم يرزقون 'هستند .
سردار جعفري همچنين با اشاره به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در باب جهاد در راه خدا و شهادت گفت : ايشان مي فرمايند جهاد در راه خدا بالاترين ارزش ها در عالم و شهادت ارجمند ترين فرجام هاست و گراميداشت شهيدان والا مقام شيرين ترين و گواراترين وظيفه هاست .
وي با بيان اينكه مدافعان حرم شوق ديدار امام حسين (ع ) و حضرت علي اكبر را در سر دارند و تلاش مي كنند تا از حرم آنها دفاع كنند اظهار داشت : ظلم است كه بگوييم اين شهدا براي اسم و رسم و ماديات دنيا دست به چنين كاري زدند آنها تنها و تنها به عشق اهل بيت (ع) در اين مسير گام نهادند .
اين مقام نظامي با بيان اينكه شايد خانواده اين شهدا نتوانند عظمت فرزند خود و شوق آنان در دفاع از حرم اهل بيت (ع) ترسيم كنند افزود : بايد به داشتن چنين فرزنداني افتخار كنيد، مدافعان حرم افتخار ما هستند.
وي خطاب به دانشجويان گفت : آنچه را كه دشمن در جامعه آن را رواج مي دهد تكرار نكنيد ، دشمن براي ايجاد فاصله بين نسل ها چنين مطالبي را بيان مي كند ، اگر در اين لحظه رهبر معظم انقلاب اجازه عزيمت به جبهه رزم با دشمن را دهند به جرات مي گويم اين جوانان حتي بيش از دوران دفاع مقدس روانه ميدان نبرد با كفر و ستم خواهند شد .
سردار اسدي با بيان اينكه اين شهدا در جهان ديگر خانواده خود را شفاعت خواهند كرد افزود : آنچه كه مانع گام نهادن ما در راه شهادت مي شود دوستي دنيا و لذت ماديات است ، كسي كه خود را به حرم اهل بيت (ع) مي رساند دلبستگي به دنيا و اسم و رسم آن ندارد و طعم شيرين در جوار اهل بيت (ع) را چشيده است .
وي تصريح كرد : لذت هاي دنيوي و نفساني ما را اسير اين دنيا ساخته است و اگر بتوانيم اين لذت ها را ترك كنيم خواهيم فهميد كه اين جوانان چه لذتي از كارخود مي برند.
در ادامه اين مراسم پدر شهيد ميثم نظري به بيان خاطراتي از فرزند شهيد خود پرداخت و گفت: او سال گذشته پس از بازگشت از پياده روي اربعين تصميم قطعي به رفتن گرفت و پس از كسب اجازه 14 دي ماه 94 به سوريه رفت و 21 دي ماه در سن 27 سالگي در منطقه خان طومان شهد شيرين شهادت را نوشيد و آسماني شد.
مادر اين شهيد گفت : ميثم پسري پاك، مهربان و درستكاربود و احترام به بزرگان را بسيار مهم مي دانست ،او هيچگاه نماز اول وقت را ترك نمي كرد .
ميثم بارها از من خواسته بود تا با رضايت قلب به او اجازه رفتن بدهم و بارها گفته بود كه بايد فكر كنيم امروز دوران امام حسين (ع) است و بايد به ياري حضرت زينب (ع) بشتابيم .
پدر شهيد عباس آبياري كه خود جانباز دوران دفاع مقدس است و سابقه 110 ماه در جبهه دارد گفت : تا روز عزيمت خود فرزندم را بدرقه كردم.
مادر شهيد آبياري با بيان اينكه فرزندم از ابتداي كودكي با موضوع جنگ آشنا بود افزود : او براي رفتن به سوريه مصمم بود اما به دليل وضعيت جسماني پدرش و تك فرزند بودن به او اجازه عزيمت داده نمي شد اما او در اربعين حسيني در كربلا به علمدار حسين (ع) متوسل شده و از او خواسته بود تا مجوز دفاع از حرم حضرت زينب (س) را نصيب او سازد.
وي گفت : او با پدرش در كلاس هاي آموزشي شركت مي كرد ، 13 دي ماه به سوريه اعزام شد و بعد از مدت كوتاهي به شهادت رسيد او يكي از جوانان عاشق اهل بيت (ع) بود .
مادر اين شهيد جاويد الاثر گفت : پيكر فرزند من به ميهن بازنگشت و من به داشتن چنين فرزند غيوري افتخار مي كنم .
ميلاد توكلي يكي از همرزمان اين شهدا به توصيف وضعيت سوريه پرداخت و گفت : زماني كه وارد دمشق مي شويد شهري جنگزده را پيش رو داريد، حرم حضرت رقيه (س) و حرم زينب (س) غربتي خاص دارد و خالي از زائر است .
وي با بيان اينكه براي نخستين بار به سوريه رفتم گفت : عزيرترين دوستان من در راه دفاع از حرم جان خود را در طبق اخلاص نهادند .
توكلي اضافه كرد : شهداي مدافع حرم غريبانه و دور از وطن به شهادت مي رسند ، سخنان زيادي پشت شهداي مدافع حرم زده مي شود ، زماني كه پيكر يك شهيد به آغوش خانواده باز نمي گردد آيا پول مي تواند آن را جبران كند ؟.
وي تصريح كرد : شهداي مدافع حرم افتخار نظام هستند .
اجراي نماهنگ ، مداحي ذاكر اهل بيت (ع) و تقدير از خانواده دو شهيد مدافع حرم ، يكي از همرزمان شهيد مدافع حرم و مشاركت كنندگان در برگزاري اين برنامه از بخش هاي ديگر اين مراسم بود.
نخستين يادواره دو شهيد جاويد الاثر مدافع حرم حضرت زينب (س) ' ميثم نظري ' و ' عباس آبياري ' پنجشنبه شب با حضور خانواده اين دو شهيد درپرديس بين الملل كيش دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد .
اين يادواره با همكاري بسيج دانشجويي ، دانشگاه آزاد اسلامي ، ستاد نماز جمعه ، پرديس بين الملل كيش دانشگاه صنعتي شريف ، بسيج سپاه كيش و با حضور امام جمعه ، فرمانده انتظامي ويژه كيش ، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج سپاه ، فرمانده سپاه فرودگاه ، روساي دانشگاه صنعتي شريف و آزاد ، تعدادي از مسئولان سازمان ها و ادارات ، خانواده شهدا و جانبازان در سالن مينو دانشگاه صنعتي شريف برگزار شد .
1630**1641/ 6075

سرخط اخبار سیاست