۲۰ شهریور ۱۳۹۵،‏ ۱۹:۴۹
کد خبر: 82225691
۰ نفر
بانوي تيرانداز پارالمپيكي ايران هدف را نشانه رفت

ريو - ايرنا - مرحله مقدماتي رقابت هاي تيراندازي پارالمپيك زنان و مردان تفنگ 10متر بادي با حضور 52 تيرانداز آغاز شد كه معصومه خدابخشي در خط 14شليك، كار خود را آغاز كرد.

به گزارش ايرنا، در سومين روز پانزدهمين دوره بازيهاي پارالمپيك ريو خدابخشي از ساعت 19:45به وقت تهران تير خود را به هدف شليك كرد.
با مشخص شدن هشت نفر برتر تيرانداز پارالمپيكي فينال اين رقابت ها نيز ساعت 22:45 برگزار مي شود.
پيش از اين ساره جوانمردي بانوي تيرانداز ايران در رقابت هاي تيراندازي ماده تپانچه بادي 10متر، نخستين مدال طلاي پارالمپيك كاروان ايران در بازي هاي ريو 2016 را به دست آورد و عاليه محمودي در فينال رقابت ها هشتم و از رفتن به سكو بازماند.
سميرا ارم در مرحله مقدماتي ازراه يابي به فينال بازماند و مهدي زماني تنها تيرانداز مرد ايران هم رشته تپانچه بادي 10متر به فينال نرسيد.
مهدي زماني شورابي، ساره جوانمردي، عاليه محمودي در ( تپانچه خفيف 50 متر و تپانچه بادي 10متر) ،سميرا ارم در (تپانچه بادي ) و معصومه خدابخشي در (تفنگ بادي كلاس SH2 ) به اين رقابتها اعزام شده اند.
در سومين روز بازي هاي پارالمپيك ريودوژانيرو برزيل ورزشكاران 178كشور جهان در 16رشته ورزشي تيراندازي باكمان، دووميداني، بوچيا (ورزش كم توانان ذهني)،دوچرخه سواري،فوتبال هفت نفره،گلبال ،جودو، وزنه برداري، روئينگ، تيراندازي، واليبال نشسته، شنا، تنيس روي ميز،مسابقات سه گانه،بسكتبال با ويلچر و تنيس روي صندلي چرخ دار به مصاف مي روند.
در اين روز 10ورزشكار مرد و 6 ورزشكار زن ايران در پنج رشته انفرادي تيروكمان،دووميداني،جودو،تيراندازي و وزنه برداري و سه رشته تيمي واليبال نشسته،بسكتبال با ويلچر و فوتبال هفت نفره مسابقه مي دهند.
پانزدهمين دوره بازي هاي پارالمپيك 2016 ريو به طور رسمي از 18شهريورماه برابر با هشتم سپتامبر و با حضور چهار هزار و 350 ورزشكار از 178 كشور جهان به ميزباني شهر ريودوژانيرو برزيل آغاز شد.
ايران نيز با 111ورزشكار (88ورزشكار مرد و 23ورزشكار زن ) در 12رشته ورزشي با شعار «توكل، اراده و افتخار» براي هشتمين بار در اين رقابتها حضور دارد.
اين بازي ها 28شهريور ماه به كار خود پايان مي دهد.
ورزشي**9250**1379

سرخط اخبار ورزش