شهر صدرا عقب ماندگي هاي بسياري دارد

شيراز-ايرنا- مديرعامل شهر جديد صدرا با اشاره به رشد جمعيت و اينكه اين منطقه تا 2 سال آينده به بزرگترين شهر استان فارس بعد از شيراز تبديل خواهد شد، گفت: صدرا به لحاظ تامين زيرساخت ها و سرانه هاي آموزشي، فرهنگي و مذهبي عقب ماندگي هاي بسياري دارد.

به گزارش ايرنا خليل حاجي پور، شنبه در ملاقات عمومي با شهروندان شهر جديد صدرا افزود: اين شهر بالاترين ميزان افزايش جمعيت را در استان فارس دارد و ضروري است كه مديران ارشد اين استان توجه ويژه اي به آن داشته باشند.
وي اظهار داشت: متاسفانه با وجود تلاش هاي شهرداري و شوراي شهر صدرا، هنوز يك ريال هم از محل بودجه هاي عمومي دولت در اين شهر صرف نشده و هزينه تمام زيرساخت ها و خدمات روبنايي صدرا از محل منابع داخلي شركت عمران تامين شده است.
وي بيان كرد: اميدواريم امسال براي نخستين بار با رايزني هايي كه از سوي مديران استان فارس صورت گرفته، سازمان برنامه و بودجه در خصوص تامين بخشي از بودجه شهر صدرا براي ساخت فضاهاي آموزشي، ورزشي و مسيرهاي دسترسي موافقت كند.
حاجي پور، مهمترين دغدغه دولت را در شهر صدرا، تامين مسيرهاي دسترسي و ايجاد زيرساخت هاي حمل و نقل مناسب دانست و اظهار داشت: بسياري از اقدامات و زيرساخت هاي ضروري و مورد نياز براي صدرا بايد در دهه هاي گذشته در اين شهر ايجاد مي شد اما متاسفانه اينگونه نبوده است.
مديرعامل شركت عمران شهر جديد صدرا ادامه داد: در قالب طرح جامع شهر صدرا، عمليات تعريض بزرگراه صدرا به دوكوهك در بهمن ماه 96 با اعتباري افزون بر 120ميليارد ريال آغاز شد و هم اينك به صورت شبانه روزي در حال اجراست، پيش بيني مي شود اين طرح تا پايان سال 97 به بهره برداري برسد.
حاجي پور با اشاره به مصوب شدن طرح مسير دسترسي شهر صدرا به بزرگراه شيراز - اصفهان در شوراي ترافيك استان فارس، گفت: عمليات اجرايي اين طرح كه كلنگ آن هفتم تيرماه 97 به زمين زده شد، ظرف 10روز آينده به صورت جدي آغاز خواهد شد.
شهر جديد صدرا (شهرك صدرا) كه در دهه هفتاد براي اسكان سرريز جمعيت كلانشهر شيراز احداث شد، در فاصله 20 كيلومتري شمال غربي شيراز قرار دارد.
9873 /6118

سرخط اخبار استان‌ها