۲۶ اسفند ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۲۷
کد خبر: 83246047
۰ نفر
پیكر شهید خان طومان پس از سه سال به خانه بازگشت

ساری- ایرنا - پیكر مطهر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی صبح امروز یكشنبه با حضور پرشور خانواده معظم شهدا، ایثارگران، بسیجیان، نماینده ولی فقیه در مازندران ، استاندار و اقشار مختلف مردم و در ساری تشییع شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مراسم تشییع پیكر این شهید مدافع حرم پس از اقامه نماز توسط آیت اله نورالله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران از امامزاده یحیی ساری تا میدان شهدا برگزار شد و سپس برای به خاكسپاری در زادگاهش روستای ' امره ' انتقال یافت.
استقبال مردم ولایتمدار شهرستان ساری در این مراسم به حدی بود كه همه مسیرهای منتهی به میدان ساعت مسدود شد.
تشییع كنندگان با سردادن شعارهای ' لاالله‌الاالله ' ، ' حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست ' ، ' هیهات من الذله 'و ' این گل پرپر ماست هدیه به رهبر ماست' پیكر شهید اسعدی را تشییع و بدرقه كردند.
اردیبهشت سال 95 پس از نقض آتش بسی كه با وساطت سازمان ملل در سوریه برپا شده بود،13 تن از رزمندگان مازندرانی مدافع حرم در شهرك خان طومان سوریه به دست تكفیری ها به شهادت رسیدند كه پیكر مطهر سید جواد اسدی یكی از سیزده شهید مدافع حرم پس از حدود سه سال به كشور بازگشت.
در نبرد خان طومان سوریه شهیدان محمد بلباسی از قائمشهر، علی جمشیدی از نور، رضا حاجی‌زاده از آمل، حسن رجایی‌فر و سید رضا طاهر از بابل، سیدجواد اسدی و محمود دادمهر از ساری، سعید كمالی از میاندرود، علیرضا بربری از بابلسر، علی عابدینی از فریدونكنار، حسین مشتاقی از نكا، رحیم كابلی و یدالله قنبری از بهشهر به شهادت رسیدند.
**خوش اخلاقی با فرزندان و خواندن نماز اول وقت سفارش شهید مدافع حرم است
همسر شهید مدافع حرم سید جواد اسدی در حاشیه مراسم تشییع به خبرنگار ایرنا گفت : خوش اخلاقی با فرزندان و خواندن نماز اول وقت مهمترین سفارش شهید اسدی بود.
وی افزود : سید جواد خود نیز به خوش اخلاقی و لبخند به لب داشتن شهرت داشت.
این همسر شهید گفت : امروز حرمت داری خون شهدا وظیفه همگانی است و زنان این جامعه باید حجاب را همواره مورد توجه قرار بدهند.
وی با قدردانی از مردم و مسئولان نظام جمهوری اسلامی كه همواره به یاد شهدا هستند ، افزود : رفتار و عملكرد مسئولان و خانواده ها شهدا به یك اندازه در پاسداری از خون شهدا مهم و ضروری است.
مازندران با تقدیم 42 شهید مدافع حرم ، بیشترین نقش را در حفاظت از حرم خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در سوریه و عراق داشته است.
استان مازندران بیش از 10هزار و 400 شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم ایران اسلامی كرده است.
6990/1654