۲ هزار میلیارد ریال در پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی هزینه می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیرکل دفتر فنی ‌امور پیمان‌های سازمان راهداری ‌و حمل و نقل جاده‌ای گفت: با هدف بهبود وضعیت پایانه‌های مرزی آذربایجان‌غربی که از جمله فعال‌ترین پایانه‌های کشور به شمار می‌رود، این سازمان طی سه سال آینده ۲ هزار میلیارد ریال در این بخش هزینه می‌کند.

بابک طالبی چهارشنبه‌شب در بازدید از آخرین مراحل احداث پایانه مرزی سرو ارومیه در مرز ترکیه افزود: آذربایجان‌غربی بیشترین سهم پایانه‌های مرزی را در بین استان‌های کشور دارد و بهبود وضعیت این پایانه‌ها می‌تواند در کاهش مشکلات ورود و خروج مسافر و حمل و نقل بهتر کالا اثرگذار باشد.

وی اضافه کرد: پایانه‌های مرزی، ویترین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود و همه اهتمام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بهبود وضعیت آنهاست.

وی با ابراز خرسندی از اتمام سالن مسافری پایانه مرزی سرو بیان کرد: در سه سال آینده ۲۰۰ میلیارد ریال برای احداث کامل این پایانه هزینه می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی نیز در این بازدید از پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی سالن مسافری پایانه مرزی سرو ارومیه خبر داد و گفت: تجهیزات این سالن نیز تا ۱۸ بهمن امسال خریداری و تحویل می‌شود.

ارسلان شکری افزود: با بهره‌گیری از توان بالای فنی و تخصصی نیروهای سازمان و نظارت مستمر بر روند عملیات و اقدامات پیمانکار، سالن مسافری پایانه مرزی سرو در بهترین حالت از نظر فنی، کیفیت مصالح و سرعت کار اجرایی شده‌است.

پنج پایانه از ۲۲ پایانه مرزی کشور در آذربایجان‌غربی واقع است و همین امر اهمیت این استان در حوزه ترانزیت بین‌المللی را نشان می‌دهد.

بازرگان ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم‌بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق پایانه‌های استان را شامل می‌شود.

سرو یکی از مرزهای پنج‌گانه آذربایجان‌غربی و مرزهای سه‌گانه ایران با ترکیه به شمار می‌رود.

این مرز در ۵۵ کیلومتری شهر ارومیه به عنوان مرکز آذربایجان‌غربی قرار دارد و این استان را به شهرهای یوکسک اوا (yuksek ova) و حکاری (hakkari ) در جنوب شرق ترکیه وصل می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha