برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی نشاط و شادابی در  یزد

یزد- ایرنا - به مناسبت بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی روز جمعه جشنواره فرهنگی ورزشی با عنوان « نشاط و شادابی» با حضور یک هزار و ۵۰۰ ورزشکار منتخب از میان هیات‌های ورزشی یزد در پارک بزرگ این شهر برگزار شد.

در این جشنواره که با حضور تعدادی از مسوولان حوزه ورزش استان و جمعی از خانواده‌های یزدی برگزار شد، تیم‌های منتخب به اجرای حرکات ورزشی پرداختند، ارائه آموزش به علاقه‌مندان و برگزاری مسابقات حضوری میان شرکت کنندگان از دیگر بخش های جشنواره بود.

به گفته مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان  یزد همگانی کردن تمام رشته‌های ورزشی از جمله اولویت های این اداره‌کل است و  برای ایجاد فضای مناسب باید از فضاهای عمومی برای گسترش ورزش استفاده کرد.

وی اظهار داشت: حضور ورزشکاران در پارک‌ها و انجام فعالیت‌های ورزشی نقش مهمی در همگانی کردن ورزش در میان طیف های مختلف جامعه دارد.

اجرای چند برنامه فرهنگی هنری و اجرای سرود و شعرخوانی از دیگر برنامه‌های جشنواره  بود و به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب یک هزار برنامه ورزشی در حال برگزاری است.

۱۰۰ ستاد دهه فجر در شهرها و روستاهای استان با همکاری مردم و تشکل‌ها تا پایان دهه‌فجر افزون بر ۶ هزار برنامه اجرا می‌کنند.

۳۲ کارگروه تخصصی عهده‌دار برنامه‌ریزی برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر به صورت استانی هستند که با مردم و تشکل‌ها همکاری دارند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴۶ هیات ورزشی و  ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha