فلاحت‌زاده: ای‌کاش هیچ وقت پرسپولیسی نمی‌شدم

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌ام رفتن به پرسپولیس بود و ای کاش هیچ‌وقت پیراهن این تیم را بر تن نمی‌کردم.

«فرشاد فلاحت‌زاده» با استقلال قهرمان جام باشگاه‌های آسیا در سال ۱۹۹۰ شد، او یکی از بازیکنان ثابت آبی‌پوشان در راه این افتخار بزرگ بود.

فلاح‌زاده در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف‌های جالبی را بر زبان آورد. متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

برای رسیدن به استقلال چه اتفاقاتی در زندگی ورزشی‌تان افتاد؟

من بازیکن جوانان استقلال بودم، با این تیم ۲ سال قهرمان شدیم و به همراه مجید نامجومطلق، محسن گروسی، حسین ترابپور صادق ورمرزیار ،محمود کلهر از سوی محمد صلاحی جواز حضور در تمرینات بزرگسالان را دریافت کردیم.

روز اولی را که به تمرین بزرگسالان رفتید را به خاطر دارید؟

استقلال در مجموعه ورزشی شهید کشوری تمرین داشت، وقتی می‌خواستیم آماده تمرین شویم عبدالعلی چنگیز مرا صدا کرد و گفت از پشت ماشین تدارکاتچی توپ‌ها را بیاور و من این کار را انجام دادم.

حضور در تمرینات‌ بزرگسالان استقلال برایتان جالب بود؟

من و تمام اعضای خانواده‌ام استقلالی بودم و از اینکه توانسته بودم به تمرینات بزرگسالان بروم و ستاره‌های محبوب استقلال را از نزدیک تماشا کنم بسیار خوشحال بودم.

از چه زمانی در استقلال فیکس شدید؟

بازی استقلال و بنیاد شهید بود، در آن سال مرحوم غلامحسین مظلومی بر روی نیمکت استقلال می‌نشست، در طول بازی مدام به اصغر حاجیلو می‌گفت فضای پشتت را پوشش بده، مهاجم حریف از فضای پشتت استفاده نکند و از این حرف‌ها، حاجیلو که ناراحت شده بود پس از پایان بازی گفت من دیگر بازی نمی‌کنم و از فوتبال خداحافظی کرد.

خداحافظی اصغر حاجیلو باعث فیکس شدن شما شد؟

بله، من از همان روز فیکس استقلال شدم و با پیراهن شماره ۲۰ اصغر حاجیلو بازی کردم.

بهترین خاطره‌تان از روزهای حضور در استقلال چیست؟

قهرمانی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا بهترین خاطره من در فوتبال است، استقلال می‌توانست در سال ۹۱ نیز برای دومین سال پیاپی به این عنوان دست پیدا کند اما بدشانس بود و کم دقت تا در ضربات پنالتی به الهلال ببازد.

بدترین خاطره؟

خط خوردن از تیم ملی در آستانه جام‌جهانی ۹۸ فرانسه که به ناحق توسط جلال طالبی صورت گرفت خاطره تلخی را برایم رقم زده است.

همیشه از این اتفاق به عنوان بدترین خاطره فوتبالی‌تان نام برده‌اید.

برای اینکه حقم بود اما جلال طالبی حقم را خورد، شما می‌توانید از بازیکنان و مربیانی که در آن زمان عضو تیم ملی بودند بپرسید که ایوویچ چقدر به عملکرد فنی‌ام اعتقاد داشت، او اگر می‌ماند به طور حتم در جام جهانی فیکس بازی می‌کردم.

چرا شما رو خط زد؟

این پرسشی است که باید از خود جلال طالبی بپرسید؟ او با من مشکل داشت و برای همین دوست نداشت به جام جهانی بروم.

این مشکل از کجا شروع شد؟

وقتی ما در بهمن با یکدیگر کار می‌کردیم او تمرینات تیم را چهار روز تعطیل کرد و من بعد از یک هفته در تمرینات تیم شرکت کردم، برخی از بازیکنان مغز وی را شستشو داده و مدام در گوشش خواندند که تمرین می‌کنیم و فرشاد فلاحت زاده استراحت و همین باعث شد وی با من جر و بحث کند و یادم می‌آید بیژن ذوالفقارنسب گفت با طالبی صحبت می‌کند تا در فهرست جام جهانی حضور داشته باشم اما گفتگوی وی نیز فایده‌ای نداشت و فرد دیگری را جای من آوردند.

چه کسی را جای شما آوردند.

اسم نبرم بهتر است.

مهدی پاشازاده؟

مهدی بازیکن بسیار خوبی است، من برایش احترام زیادی قائل هستم اما من در تمام اردوها بروجرد، ایتالیا، فرانسه بودم و حقم رفتن به جام جهانی بود.

حق پاشازاده رفتن به جام جهانی نبود؟

من نمی‌گویم نبود، اما او از سوی داریوش مصطفوی حمایت می‌شد. حرف من اصلا رفتن مهدی پاشازاده نبود چرا که او دوست من و یکی از بهترین مدافعان فوتبال ایران در زمان خودش بود اما من هم باید به در فهرست فرانسه بودم اما آقا جلال بی معرفتی کرد. در آن سال اتفاقاتی تلخ در تیم ملی افتاد.

چه اتفاقاتی؟

برخی از بازیکنان که هزینه کرده بودند در لیست جام جهانی حضور داشتند، اما من و فرهاد مجیدی که هزینه نکرده بودیم خط خوردیم، من نه از این پول‌ها داشتم بدهم و نه دنبال این رفتارها بودم، من همیشه و در تمام سال‌هایی که فوتبال بازی می‌کردم وقتی تمرین تمام می‌شد ساکم را روی دوشم می‌انداختم و به خانه می‌رفتم اما برخی‌ها دنبال لابی‌گری می‌رفتند.

علی لطیفی می‌گفت وقتی جلال طالبی سرمربی تیم ملی شد گفت ژنرال (ناصر نوآموز) و طالبی زیر پای مرا خالی می‌کنند، این ادعا چقدر درست است؟

عین واقعیت است، وقتی طالبی سرمربی تیم ملی شد ایوویچ با چشمان اشکبار از بازیکنان خداحافظی کرد و گفت این ۲ نفر سر مرا بریدند. فوتبال ایران از ورزشی‌نبودن صفایی فراهانی و طالبی و نوآموز ضربه خورد، بعد از رفتن ایوویچ حق طالبی نبود هدایت تیم ملی را بر عهده بگرد، بیژن ذوالفقار نسب که در کنار این مربی بزرگ کار کرده و با خصوصیات اخلاقی بازیکنان آشنا بود باید سرمربی می‌شد.

و درباره پرسولیسی شدن خود حرف بزنید اتفاقات عجیبی برایتان افتاد؟

بزرگ‌ترین اشتباه زندگی‌ام رفتن به پرسپولیس بود و ای کاش هیچ‌وقت پیراهن این تیم را بر تن نمی‌کردم.

چه شد که پرسپولیسی شدید؟

عابدینی با من تماس گرفت تا برای جام باشگاه‌های آسیا به عنوان یار کمکی پرسپولیسی شوم، در ابتدا قبول نکردم اما گفت بحث ملی‌ است و این کار را انجام بده، بعد متوجه شدم استانکو به عملکرد فنی‌ام اعتقاد ندارد و به عابدینی گفتم وقتی سرمربی اعتقادی به من ندارد چرا پرسپولیسی شوم. او گفت استانکو هیچ‌کاره است و من در پرسپولیس حرف  اول و آخر را می‌زنم.

بدون اینکه بازی کنید دوپینگ شما مثبت اعلام شد؟

من دوپینگ نکردم، از من و نعیم سعداوی که بازی نکرده بودیم تست دوپینگ گرفتند، چند نفر دیگر هم بودند که جواب آزمایش آنها نیز مثبت اعلام شد. مثبت اعلام شدن دوپینگ من به خاطر گوشت‌هایی بود که مصرف کرده بودیم، در ابتدا  ۲سال محروم شدیم اما با توجه به شواهد و مدارکی که وجود داشت این محرومیت بعد از ۳ ماه به پایان رسید.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha