حکیم :برافراشتن پرچم همجنسگرایان در برخی سفارتخانه‌ها در بغداد محکوم است

بغداد- ایرنا- سید عمار حکیم رهبر جریان حکمت ملی عراق امروز (یکشنبه) در پیامی، برافراشتن پرچم همجنسگرایان از سوی برخی سفارتخانه‌ها در بغداد را محکوم کرد.

 رهبر جریان حکمت ملی عراق در این پیام گفت که اقدام برخی سفارتخانه‌ها در عراق به برافراشتن پرچم هم‌جنس‌گرایان افزون بر آنچه تعرض آشکار به آداب‌ و رسوم و بی احترامی به هویت ملت عراق است شکستن حرمت ماه مبارک رمضان نیز هست؛ ماهی که همه ادیان برای آن احترام قائل‌ هستند.
حکیم تاکید کرد که ما ضمن محکوم کردن این رفتار زشت از این سفارتخانه‌ها می‌خواهیم که به چارچوب‌های دیپلماتیک میان کشورها احترام بگذارند و از پروتکل‌های توافقی، به‌خصوص در آنچه به آسیب‌زدن به باورها و آداب ‌و رسوم کشورهای میزبان مربوط می‌شود، خارج نشوند.
دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق، امروز (یکشنبه) برای نخستن‌بار پرچم همجنسگرایان را به صورت رسمی در داخل خاک عراق به اهتزاز درآورد.
نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق در حساب رسمی خود در توییتر اعلام کرد: همزمان با سفارت کانادا، سفارت انگلیس در عراق و دفاتر نمایندگی اتحادیه اروپا در جهان، امروز (یکشنبه) در بغداد پرچم رنگین کمان (پرچم همجنسگرایان) را به مناسبت روز جهانی مقابله با فوبیای همجنسگرایی و تغییر جنسیتی برافراشته‌ایم و توجه‌ها را به حقوق همجنسگرایان معطوف کرده‌ایم.
این اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا با انزجار و واکنش منفی گسترده مقام های سیاسی و خشم مردم عراق در سراسر کشور مواجه شده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha