لطفی: برای جدایی از استقلال گریه کردم

تهران- ایرنا- مدافع سابق استقلال، گفت: سال‌ها قبل علی‌رغم میل باطنی‌ام از استقلال جدا شده و برای این اتفاق، ساعت‌ها گریه کردم.

«سعید لطفی» پنج فصل در استقلال حضور داشت و روزهای تلخ و شیرین زیادی را با پیراهن آبی تجربه کرد.

مدافع اسبق استقلال در مصاحبه با خبرنگار ورزشی ایرنا ادعای بزرگی را مطرح کرده است، او گفت: جواد نکونام در بازی پاس و پیکان به عمد من‌را مصدوم کرد.

چه زمانی استقلالی شدی؟

از  روزی که فوتبال را شناختم استقلالی بودم و به رنگ آبی علاقه خاصی داشتم. تمام بازی‌های استقلال در ورزشگاه آزادی تماشاگر ثابت بودم و در جایگاه تیفوسی‌ها می‌نشستم. آن روزها را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم. مرتضی یکه، رضا نعلچگر، مهدی فنونی‌زاده ،امیر قلعه‌نویی در استقلال بازی می‌کردند و ستاره‌های محبوبم بودند.

چطور شد بازیکن استقلال شدی؟

بازیکن تیم ملی بودم و از استقلال پیشنهاد داشتم، در آن زمان پرسپولیس ۲ساله ۱۵۰ میلیون پول می‌داد، سپاهان برای ۲ سال پیشنهاد ۳۰۰ میلیون تومانی ارائه کرد و استقلال اعلام کرد ۱۲۰ میلیون می‌دهد. اگرچه پیشنهاد مالی استقلال کمتر از تیم‌های دیگر بود اما به خاطر عشق و علاقه‌ای که به این تیم داشتم گفتم قرارداد امضا می‌کنم.

چند فصل در استقلال حضور داشتی؟

پنج فصل بازیکن استقلال بودم. آنچه در توان داشتم برای استقلال انجام دادم و حالا وقتی به آن روزها فکر می‌کنم به خوبی می‌بینم کوچک‌ترین کم کاری نداشتم. همینکه هواداران به نیکی از من یاد می‌کنند، برایم یک دنیا ارزش دارد. فقط ...

فقط چی؟

مقطعی در استقلال بازی نمی‌کردم و این برایم آزار دهنده بود، اگرچه فشار زیادی روی دوش من بود اما به خاطر تمامی هواداران استقلال این روزهای سخت را پشت سر گذاشتم.

زمان صمد مرفاوی بود، دلیل این نیمکت نشینی‌ات را از او نپرسیدی؟

به هر حال مربی سلیقه‌ای است و او تصمیم می‌گیرد چه نفراتی در ترکیب ثابت قرار داشته باشند و چه نفراتی بیرون بنشینند. من تمرین می‌کردم تا همیشه در بهترین شرایط قرار داشته باشم اما با سلیقه مرفاوی نمی‌توانستم مقابله کنم.

شاید اگر مصدوم نمی‌شدی سرنوشت فوتبالی‌ات به گونه دیگری رقم می‌خورد؟

متاسفانه در بازی پیکان و پاس جواد من‌را مصدوم کرد، طوری این آسیب‌دیدگی بود که تمام دکترها می‌گفتند دیگر نمی‌توانم به فوتبال برگردم اما خواست خدا این بود که دوباره بازی کنم. من از آن مصدومیت ناراحت نیستم از جواد نکونام ناراحت هستم.

چرا؟

چون هر کجا نشست گفت که سعید لطفی را از عمد مصدوم کردم و این برایم درد ‌آورد است. بهرام اسماعیلی بینی‌ام را شکست اما یک سال تماس می‌گرفت و حالم را می‌پرسید.

چرا باید او تو را از عمد مصدوم کند؟

این برای خود من یک سوال بزرگ است، زمان برانکو ایوانکوویچ اگرچه هم پستی بودیم اما در تیم ملی فیکس بودیم و بازی می‌کردیم. او حتی عذرخواهی نکرد و همان‌طور که گفتم هر کجا نشست گفت سعید لطفی را از عمد مصدوم کردم.

به چه کسانی گفت؟

به خیلی‌ها و این جمله را از زبان خداداد عزیزی، محسن بیاتی‌نیا و حسن رودباریان شنیده‌ام.

شاید او بابت این ادعا از تو شکایت کند؟

اتفاقا خیلی دوست دارم این کار را انجام دهد، من از شکایت نمی‌ترسم و آرزو دارم این کار را انجام دهد.

نمی‌ترسی به سرنوشت اصغر حاجیلو گرفتار شوید، وی چند روز پیش بابت شکایت نکونام بازداشت شد؟

ترسی ندارم و اگر از من شکایت کند و در دادگاه پاسخگو خواهم بود. سرم درد می‌کند برای این کارها و در صورتی‌که شکایت کرد، این حرفی است که خودش بارها بر زبان آورده است.

بهترین خاطره‌ات از حضور در استقلال؟

جام‌هایی که به همراه استقلال آوردم بهترین و زیباترین خاطرات زندگی ورزشی‌ام را رقم زده است.

و بدترین خاطره؟

 روزی که از استقلال جدا شدم، همراه تیم در هتل المپیک بودیم، امیر قلعه‌نویی گفت کجا می‌خواهی بروی ؟ جواب دادم هنوز معلوم نیست، او گفت بمان اما به خاطر این که زندگی ورزشی‌ام لطمه نخورد بر خلاف میل باطنی‌ام از استقلال جدا شدم. در آن روز برای جدایی از هواداران استقلال گریه کردم.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha