۲ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۷
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 84158000
۰ نفر

برچسب‌ها

تکمیل سالن کشتی جویبار شتاب می‌گیرد

ساری-ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مازندران گفت که تکمیل سالن پنج هزار نفره کشتی شهر جویبار ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که تلاش می‌شود این مبلغ تا پایان دوره فعالیت دولت دوازدهم تامین و سالن تکمیل شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مازندران ، مفید غلامی راد در بازدید از خانه کشتی مازندران در ساری افزود که تاکنون ۱۳ میلیارد ریال اعتبار هم برای این سالن هزینه شده است.

وی توضیح داد : این پروژه تاکنون ۵۰ میلیارد ریال اعتبار داشت که هزینه شد و در سفر مرداد ماه امسال دکتر محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به استان هم ۸۰ میلیارد ریال اعتبار جدید هم به آن اختصاص یافت.
وی با تاکید بر این که باید برای تسریع در تکمیل سالن کشتی جویبار تا پایان کار دولت برنامه ریزی کنیم ، گفت : افتتاح این سالن هدیه خوبی برای مردم مازندران بویژه شهرستان جویبار خواهد بود.

سالن کشتی پنج هزار نفری جویبار از مصوبات کاعذی دولت دهم بود که طلسم ساخت آن پس از سال ها کش و قوس سرانجام با مدال های طلا و نقره ۲ کشتی گیر اعزامی این شهرستان به المپیک ۲۰۱۶ ریو شکسته شد .

کلنگ ساخت این سالن شهریور ماه سال ۹۵ توسط  " محمود گودرزی " وزیر وقت ورزش و جوانان به زمین زده شد تاهدیه ای برای مازندرانی ها بویژه شهروندان جویباری بابت موفقیت کشتی گیران این شهرستان در مسابقات المپیک ریو باشد.

جویبار سه کشتی گیر در مسابقات ریو داشت که در پایان آن حسن یزدانی در وزن ۷۴ کیلوگرم و کمیل قاسمی در ۱۲۵ کیلوگرم  موفق شدند به مدال طلا و نقره دست یابند. رضا یزدانی کشتی گیر سوم جویباری در این مسابقات بود که در وزن ۹۷ کیلوگرم در مرحله فینال مقابل حریف روسی شکست خورد و به مدال دست نیافت.

شهروندان جویباری انتظار داشتند که این سالن با تاکیدی که وزیر ورزش و جوانان وقت در زمان کلنگ زنی و نماینده اعزامی نهاد ریاست جمهوری یک سال بعد داشتند ، این سالن با شتاب بیشتری تکمیل شود .

 سیف الله شاه مراد پور نماینده  حوزه معاونت هماهنگی نهاد ریاست جمهوری بهمن ماه سال ۹۶ از این طرح ورزشی نیمه تمام بازدید و بر ضرورت تکمیل آن به عنوان یکی از اولویت های ورزشی مازندران تاکید کرده بود .

وی در گفت و گو با خبرنگاران گفته بود : با این که نظر ریاست جمهوری اولویت دادن به تکمیل پروژه ها با پیشرفت بالای ۷۰ درصد است ، ولی سالن کشتی جویبار به دلیل نام آوران کشتی این شهرستان به رغم پیشرفت کمتر از ۷۰ درصد در اولویت قرار دارد.
شاه مرادپور با تاکید بر اینکه اجرای طرحی مانند سالن کشتی جویبار که از پایه محکم و اصولی باشد در نوع خود شاهکاری محسوب می شود ، افزوده بود : انتظار است بسیج سازندگی به عنوان مجری این طرح با تامین اعتبارات لازم آن را به سرعت به اتمام برساند.

با وجود همه این تاکیدات ، سالن ورزشی پنج هزار نفری جویبار همچنان نیمه تمام است و شهروندان جویباری بویژه قهرمانان کشتی این شهرستان انتظار دارند دولت تدبیر و امید قبل از پایان دوره فعالیتش آن را تکمیل کرده تا هدیه اش به مردم مازندران و جویبار بابت مدال های رنگا رنگ کشتی گیران جویباری در المپیک ریو ناتمام نماند.

شهر جویبار در شمال غربی شهر ساری مرکز مازندران با داشتن پهلوانان مدال آوری چون حاجی زاده ، حسن یزدانی ، کمیل قاسمی ، رضا یزدانی و چندین قهرمان و پهلوان دیگر ، در سال ۲۰۱۳ میزبان رقابت های کشتی جهان بود و از سوی فدراسیون جهانی کشتی( فیلا) پایتخت کشتی ایران و جهان نام گرفت.
هم اکنون پایتخت کشتی ایران و جهان دارای یک سالن ۲ هزار و ۵۰۰ نفری کشتی به نام پهلوان حاجی زاده است که مسابقات ملی و داخلی در این سالن برگزار می شود.
با تکمیل سالن ورزشی پنج هزار نفری در دست ساخت ، جویبار بار دیگر می تواند میزبانی مسابقات جهانی و آسیایی را در کشتی بر عهده گیرد.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha