۸ دی ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 84164966
۰ نفر

برچسب‌ها

مصرف گاز در فارس ۸ درصد افزایش یافت

شیراز-ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز استان فارس با بیان اینکه مصرف و فروش گاز در این استان هشت درصد افزایش یافته است، گفت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون، بیش از هشت میلیارد و ۴۹۷ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های خانگی، صنعتی و نیروگاهی فارس مصرف شده است.

غلامعباس حسینی، روز دوشنبه بر لزوم صرفه جویی بیشتر و مصر ف بهینه گاز تاکید و بیان کرد: هزار و ۳۲۱ میلیارد تومان از فروش گاز طبیعی عاید این شرکت شده است و از ابتدای سال ۹۹ تا کنون فروش گاز به متقاضیان در بخش صنایع و نیروگاهی فارس هشت درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۸ افزایش یافته است.

وی، با بیان این که بیشترین میزان مصرف گاز استان فارس مربوط به صنایع عمده و فوق عمده است، اظهار داشت: مصرف گاز در نیروگاه‌ها از ابتدای امسال برابر با سه میلیارد و ۸۰۴ میلیون و ۴۳۶ مترمکعب ، صنایع سیمان ۲۶۱ میلیون و ۴۰۸ هزار مترمکعب، صنایع فولاد و ذوب آهن ۳۴۸ میلیون و ۲۵۶ هزار متر مکعب، پتروشیمی‌ها ۸۵۸ میلیون و ۵۳۴ هزار مترمکعب و پالایشگاه‌ها برابر با ۱۰۲ میلیون و ۱۳هزار متر مکعب بوده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان فارس همچنین با اشاره به افزایش ۱۸درصدی وصول مطالبات گاز بهای مشترکان از سوی این شرکت از ابتدای سال جاری تا به حال، گفت: مشترکان با پرداخت به موقع قبوض گاز، ضمن پیشگیری از انباشت بدهی خود، شرکت گاز استان را در اجرای پروژه‌های گازرسانی یاری می‌دهند.

حسینی ادامه داد: این شرکت در مدت یاد شده نیز، ۳۶ هزار و ۶۰۰ مشترک و مصرف کننده جدید گاز طبیعی در بخش‌های خانگی، تجاری و صنعتی جذب کرده است که با احتساب آنها شمار مشترکان گاز طبیعی در استان فارس به بیش از یک میلیون و ۵۴۸ هزار رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها