۳۰ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۰:۲۶
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84300074
۰ نفر

برچسب‌ها

نگرانی مشاور وزیر دفاع اوکراین از بروز جنگ /  آماده نیستیم

مسکو - ایرنا- یوری بوتوسوف مشاور وزیر دفاع اوکراین اعلام کرد که در صورت ازسرگیری جنگ در منطقه دونباس، ارتش اوکراین آمادگی برای شرکت در آن را ندارد.

به گزارش ایرنا، مشاور وزیر دفاع اوکراین روز یکشنبه گفت: در صورت آغاز جنگ در منطقه دونباس در شرق اوکراین، وضعیت (بسیار نابسامان برای اوکراین) سال ۲۰۱۴ دوباره تکرار خواهد شد. 

به گفته بوتوسوف، در جبهه های جنگ در شرق اوکراین، کاملا مشخص است که رهبری اوکراین به اصلاحات ساختار نظامی کشور توجه جدی نمی کند.

 مشاور وزیر دفاع اوکراین به وجود مسائل در سیستم قضایی، سیاسی و اقتصادی این کشور اشاره و اضافه کرد: بخاطر این مسائل کشور با کمبود شدید بودجه حتی برای خرید های ضروری مواجه است.

 وی ادامه داد: هیچ شکی نیست که داوطلبان مجبور خواهند شد وجوه کمک های مالی مردمی برای نیازهای ارتش اوکراین جمع آوری کنند. 

 بوتوسوف گفت: هیچ گونه برنامه ای برای خرید پهپادهای مورد نیاز ارتش اوکراین اجرا نمی شود. 

بر اساس گزارش رسانه‌ها، تنش ها در دونباس میان جدایی طلبان و دولت اوکراین از اوایل ماه جاری میلادی اوج گرفته است.

در ماه فوریه که هم ارتش اوکراین و هم جدایی طلبان از افزایش تلفات ناشی از درگیری ها خبر داده و یکدیگر را متهم به استفاده از سلاح های سنگین که ممنوع شده بود کردند، این نگرانی ایجاد شد که ممکن است آتش بس شکننده ای که در ژوئیه ۲۰۲۰ برقرار شده بود، نقض شود.

جنگ و ناآرامی در شرق اوکراین از ماه آوریل سال ۲۰۱۴ آغاز شد و روس تبارهای مناطق دونتسک و لوگانسک بطور یکجانبه جمهوری خودخوانده تشکیل دادند. 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha