کرونا ۴ هزار خانواده را در آذربایجان‌غربی داغدار کرد

ارومیه- ایرنا- در حالی که فوتی های ناشی از کرونا در استان، نیمه آذر سال گذشته از سه هزار نفر فراتر رفته بود، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: این تعداد، با افزایش ۱۹ نفری طی ۲۴ ساعت گذشته به بیش از چهار هزار نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۹ نفر دیگر بر اثر ابتلا به کرونا در آذربایجان غربی جان خود را از دست دادند که با اضافه شدن این تعداد، کل فوتی های ناشی از این ویروس در استان، چهار هزار و چهار نفر شد.

وی اضافه کرد: از کل فوتی های ناشی از کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، هشت نفر در ارومیه، ۲ نفر در هریک از شهرستان های تکاب، خوی و سلماس و یک نفر در هریک از شهرستان های مهاباد، شوط، میاندوآب، شاهین دژ و پیرانشهر جان خود را از دست داده اند.

رکورد ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت در آذربایجان غربی شکسته شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار  کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته همچنین هزار و ۴۸۰ نفر در استان به کرونا مبتلا شده اند که بیشترین رقم از ابتدای شیوع این ویروس در استان است.

آقازاده گفت: از این تعداد حدود ۳۰۰ نفر در مراکز درمانی آذربایجان غربی بستری شده اند که این آمار هم نشان دهنده افزایش تعداد بستری ها در استان است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به رقم هزار و ۳۱۲ نفر رسیده که از این تعداد ۲۴۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بوده و ۴۶ نفر هم به ونتیلاتور متصل هستند.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۱۴۲ هزار نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha