سفیر فلسطین: اتحادیه اروپا رویکردی «واقع گرایانه» اتخاذ کند

تهران-ایرنا- عبدالرحیم الفرا(Abdalrahim Alfarra) سفیر فلسطین در اتحادیه اروپا گفت: این اتحادیه باید رویکرد «واقع گرایانه» تری را در قبال درگیری های فلسطینی ها و اسرائیلی ها اتخاذ کند و اسرائیل را برای اقدام همسو با قوانین بین المللی تحت فشار قرار دهد.

به گزارش یکشنبه ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از  الفرا نوشت:  از همان آغاز، اتحادیه اروپا در همه بیانیه های خود تاکید کرد که با تخلیه اجباری ساکنان منطقه شیخ جراح و  تنش ها در قدس از سوی اسرائیل مخالف است. با آغاز درگیری ها، مساله مقاومت در غزه و پرتاب راکت به سمت اسرائیل، موضع اتحادیه اروپا تا حدی تغییر کرد. آنها اکنون از دو طرف می خواهند خویشتنداری کنند.

این دیپلمات فلسطینی تاکید کرد که اگر کشورهای اروپایی کشور فلسطین را به رسمیت نمی شناسند دستیابی به راه حلی براساس راه حل تشکیل دو کشور بسیار دشوار خواهد بود.

وی اظهار داشت: اتحادیه اروپا موضع واقع گرایانه تری اتخاذ کند. این اتحادیه مسئولیت بزرگی بر دوش دارد، این اتحادیه اروپا است که از راه حل درگیری ها براساس تشکیل دو کشور (مستقل) حمایت می کند و تغییرات در مرزهای قبل از سال ۱۹۶۷ میلادی را می پذیرد و مخالف تغییرات در قدس است. برای اتخاذ چنین موضعی لازم است اسرائیل با همه ابزارهای ممکن تحت فشار قرار گیرد تا به قوانین بین المللی پایبند باشد.

الفرا همچنین اشاره کرد که روسیه- به ویژه در قالب کمیته چهارگانه خاورمیانه شامل سازمان ملل، آمریکا و اتحادیه اروپا-نقش بسیاری مهمی را در خروج از درگیری های بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها ایفا می کند.

سفیر فلسطین گفت، تظاهرات در کشورهای مختلف اروپایی در حمایت از فلسطینی ها اهمیت دارد زیرا بازتاب موضع مردم در اتحادیه اروپا است.

شورای امنیت سازمان ملل با تشکیل نشستی در روز یکشنبه برای گفت و گو درباره تنش های جاری بین اسرائیل و فلسطینی ها در نوار غزه موافقت کرده است.

ارتش صهیونیستی مدعی شده گروه‌های فلسطینی از دهم می سال جاری میلادی تاکنون (یک هفته اخیر) ۲۹۰۰ موشک از غزه به سوی سرزمینهای اشغالی شلیک کرده‌اند.

منابع فلسطینی آمار شهدای حملات جنایتکارانه هفت روزه ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا امروز را ۱۵۳ شهید اعلام کردند که از این تعداد ۴۱ کودک و ۲۳ زن بوده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha