حاشیه های یک رژه؛ از خودروی بمب گذاری شده تا ترند توئیتر

بغداد-ایرنا-موج رژه حشد الشعبی عراق در توئیتر با تاکید بر ضرورت پایان اشغال آمریکا و خنثی سازی توطئه ای که قصد داشت اجتماع بزرگ نیروهای ضد تروریسم و ضد اشغالگری را تبدیل به تجربه ای ناکام کند از مهمترین حاشیه های یک رویداد بزرگ در عراق بود.

به گزارش ایرنا، در حالی که رسانه های سعودی و شبکه های حامی آمریکا در عراق تقلای فراوانی برای تخریب رژه حشد الشعبی داشتند و تلاش کردند بین دولت این کشور با گروه های بسیج مردمی تفرقه بیندازند خبر حضور مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق در این نمایش قدرت مقاومت، توجه فراوانی را به خود جلب کرد اما، دست های توطئه برای تخریب های بیشتر این بار در ابعاد فیزیکی فعال بودند.

بعد از رژه مقتدرانه، وقت آن رسید که مهند العقابی مدیر اطلاع رسانی الحشد الشعبی از طرحی خطرناک پرده بردارد.

العقابی گفت: ۴ روز قبل از رژه، فرد تروریستی را با اعضای باندش دستگیر کردیم که قصد داشت خودرویی بمب گذاری شده را به داخل صفوف رژه در اردوگاه شهید ابو منتظر المحمداوی بفرستد.

بمب خبری انفجار می توانست به گزارش اول رسانه های جهان برای تخریب توان نیروهای عراقی در تامین امنیت تبدیل شود و پیش بینی می شود که رسانه های سعودی و آمریکایی در صدر اخبار خود این موضوع را به دستمایه انتقاد از حشد الشعبی و توان آن مبدل می کردند چنانکه وزارت دادگستری آمریکا چند روز پیش از رژه ۳۳ پایگاه اینترنتی محور مقاومت از جمله ۱۴ رسانه را در عراق از دسترس خارج کرد تا رویداد بزرگ حماسی عراقی ها دیده نشود.

توئیت قیس الخزعلی رهبر جنبش عصائب أهل الحق نیز با توجه رسانه ها و فعالان فضای مجازی و شبکه های اجتماعی روبرو شد.

الخزعلی بعد از رژه حشد الشعبی بخشی از آیه ای قرآنی را منتشر کرد: « وأعدوا لهم ما استطعتم من قوة ومن رباط الخیل ترهِبونَ به عَدوَّ اللَّه وَعدوّکم وآخرین مِن دونهم لا تعلمونهم اللَّه یعلمهم...».

حاشیه های یک رژه؛ از خودروی بمب گذاری شده تا ترند توئیتر

فالح الفیاض رئیس هیات حشد الشعبی هم ضمن تشکر از مصطفی الکاظمی برای حضور در رژه، آن را «رژه ای مهیب که جهان شاهد آن بود» و «نیرویی بزرگ برای پشتیبانی سایر نیروهای قهرمان مسلح و امنیتی» توصیف کرد.

در توئیتر نمایش قدرت دیگری جریان داشت.

رژه نیروهای سازمان «الحشد الشعبی» روز شنبه در صدر داغ‌ترین «هشتگ‌های فعالان» در عراق قرار گرفت و «ترند اول» توئیتر در این کشور شد.

فهرست ترندهای عراق نشان می‌دهد که هشتگ‌های مربوط به رژه نیروهای سازمان الحشدالشعبی بیشترین تعامل کاربران را به خود اختصاص داده و در صدر هشتگ‌ها قرار گرفته است.

این هشتگ‌های برتر « #استعراض الشرف، (رژه شرف) #استعراض هیبه الدوله، (رژه شکوه نظام) #اشرقت الارض بنور حشدها، (زمین از نور حشد روشن شد) #استعراض السیاده والقیاده، (نمایش حاکمیت و فرماندهی) #استعراض الحشدالشعبی (رژه حشد الشعبی)» بیشتر از سوی کاربران شبکه‌های اجتماعی استفاده شده است.

حاشیه های یک رژه؛ از خودروی بمب گذاری شده تا ترند توئیتر

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha