برانکو: فرقی نداشت با ایران هم‌گروه شویم یا ژاپن

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی فوتبال عمان گفت: ژاپن و ایران بهترین تیم‌های آسیا هستند و فرقی نمی‌کرد با کدام‌یک از آنها هم‌گروه شویم.

به گزارش روز پنج‌شنبه ایرنا، مراسم قرعه‌کشی رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا امروز برگزار شد و تیم‌های قاره کهن حریفان خود را شناختند. عمان که برانکو ایوانکوویچ سرمربی پیشین تیم ملی ایران را روی نیمکت خود دارد، در این مرحله از مسابقات با ژاپن، عربستان، استرالیا، چین و ویتنام هم‌گروه شد.

برانکو ایوانکوویچ پس از مشخص‌شدن حریفان تیمش در گفت و گو با مجری مراسم قرعه‌کشی درباره مقایسه این دوره از مسابقات با انتخابی جام جهانی ۲۰۰۶ که سرمربی ایران بود، اظهار داشت: مقایسه الان با ۱۵ سال قبل سخت است. صعود به جام جهانی همواره دشوار است به خصوص اینکه تیم‌های آسیایی پیشرفت کرده‌اند و حرفه‌ای‌تر شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با عمان تاریخ‌ساز می‌شود؟ گفت: فوتبال در عمان در حال حرفه‌ای‌شدن است. با شیوع ویروس کرونا مشکلاتی به وجود آمد اما الان شرایط برای تمرین و مسابقه بهتر شده است. بازیکنان عمان سخت‌کوش هستند و می‌خواهند یاد بگیرند و تلاش کنند. افتخار می‌کنیم که در این مرحله از مسابقات هستیم و تجربه مهمی برای ماست. برای رسیدن به رویای‌مان می‌جنگیم.

سرمربی عمان درباره اینکه آیا از گروه تیمش راضی است؟ گفت: هر ۲ گروه سخت است. نمی‌شود ایران را با ژاپن مقایسه کرد و یا کره جنوبی را با استرالیا. این تیم‌ها بهترین‌های آسیا هستند و شرایط مشابهی دارند و فرق چندانی ندارد که با کدام‌یک از آن‌ها هم‌گروه شوی. بازیکنان ما باید نشان دهند که می‌توانند و قدرت آن را دارند که با هر تیمی مبارزه کنند. بهترین تلاش‌مان را می‌کنیم و تیم مبارزی هستیم بنابراین هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

گروه‌بندی و برنامه مسابقات تیم ملی فوتبال ایران در مرحله سوم انتخابی جام جهانی

گروه A: ایران، کره جنوبی، امارات، عراق، سوریه، لبنان

گروه B: ژاپن، استرالیا، عربستان، چین، عمان، ویتنام

پنجشنبه ۱۱ شهریور ۱۴۰۰، ایران - سوریه

سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰، عراق - ایران

پنجشنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰، امارات - ایران

سه‌شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰، ایران - کره جنوبی

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰، لبنان - ایران

سه‌شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰، سوریه - ایران

پنجشنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰، ایران - عراق

سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۰، ایران - امارات

پنجشنبه ۴ فروردین ۱۴۰۱، کره جنوبی - ایران

سه‌شنبه ۹ فروردین ۱۴۰۱، ایران - لبنان

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha