۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد اختصاص یافت

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی گفت: امسال ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی به بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی این شهرستان اختصاص یافته است.

جلال محمودزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اعتبار ملی برای ادامه روند ساخت بیمارستان اختصاص یافته است و با پیگیری انجام شده در تلاش هستیم این مبلغ را به هزار میلیارد ریال از محل ماده ۵۶ افزایش دهیم.

وی با بیان اینکه این پروژه هم اکنون بیش از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اضافه کرد: با وجود مشکلات شیوع بیماری کووید ۱۹، روند ساخت این بیمارستان طبق برنامه بوده و اعتبار کافی برای اتمام آن اخذ خواهد شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: پروژه بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی مهاباد در زمینی به مساحت هشت هکتار و زیربنای ۳.۵ هکتار در ۶ طبقه در بلوار خلبان شهید خالد حیدری احداث می‌شود و شامل‌ بخش‌های زایمان، بستری عمومی، درمانگاه و بخش‌های پشتیبانی خواهد بود.

وی در خصوص احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی تامین اجتماعی مهاباد نیز گفت: عملیات احداث این بیمارستان نیز به پیمانکار واگذار شده و احداث محوطه‌سازی و زیرسازی آن در حال انجام است.

محمودزاده با بیان اینکه بیمارستان تامین اجتماعی مهاباد جزو هشت بیمارستان تامین اجتماعی کشور بوده که در حال ساخت است، افزود: این بیمارستان نیز با اعتبار ۹۱۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع احداث می‌شود.

بیمارستان فعلی مهاباد یکی از بیمارستان‌های قدیمی آذربایجان‌غربی است که هم‌اکنون با چند برابر ظرفیت خود با ۳۰۱ تخت فعال و به شهروندان خدمات درمانی و پزشکی ارائه می‌کند.

پروژه احداث بیمارستان ۳۵۰ تختخوابی این شهرستان شهریورماه ۱۳۹۷ با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کلنگ زنی و پروژه احداث بیمارستان ۹۶ تختخوابی این شهرستان نیز در دی ماه سال ۱۳۹۶ با حضور رئیس سازمان تأمین اجتماعی کلنگ‌زنی شده بود.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و دارای یک بیمارستان، ۶۷ خانه بهداشت روستایی، ۱۸ مرکز سلامت روستایی و شهری، ۱۱ پایگاه سلامت و بیش از ۲۰۰ مطب خصوصی دارای پروانه فعالیت است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha