حساب توییتر نماینده آمریکا برای اطلاعات غلط درباره کرونا تعلیق موقت شد

نیویورک- ایرنا – شبکه اجتماعی توییتر حساب کاربری یک نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا را به دلیل ارائه اطلاعات نادرست در مورد ویروس کرونا و واکسن کووید ۱۹ بطور موقت تعلیق کرد.

رسانه های آمریکایی، این نماینده را "مارجری تیلور گرین" نماینده تندروی ایالت جورجیا معرفی کرده اند که توییتر حساب کاربری او را برای ۱۲ ساعت تعلیق کرده است.
به گزارش نیویورک تایمز او در یکی از توییت هایش نوشته بود که ویروس کرونا برای افراد زیر ۶۵ سال که چاق نیستند، خطرناک نیست و نیازی به واکسن ندارند.
این نماینده تندرو جمهوریخواه در توییت دیگری نوشته بود که هیچ نهادی نباید مردم را به دریافت واکسن هایی که سازمان غذا و داروی آمریکا آنها را تایید نکرده است، و ماسک زدن مجبور کند. بلکه باید به مردم کمک کرد بر عوارض چاقی برای محافظت از سلامتی شان غلبه کنند. ما باید روی سلامتی سرمایه گذاری کنیم  نه آزمایش های انسانی.
توییتر بر این توییت ها برچسب گمراه کننده زد و اعلام کرد این پست های توییتری نقض قوانین توییتر به ویژه سیاست اطلاعات گمراه کننده درباره بیماری کووید ۱۹ است.
این نماینده جمهوریخواه در بیانیه ای گفت که شرکت هایی مانند توییتر همراه با کاخ سفید و بایدن برای حمله به آزادی بیان فعالیت می کنند و پیشنهادات رژیم بایدن را برای محدود کردن صدای ما و جلوگیری از انتشار هرگونه پیامی که مورد تأیید دولت نباشد، انجام می دهند.

 جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا در پی آن بود که تا چهارم ژوییه (۱۳ تیرماه)  ۷۰ درصد از بزرگسالان آمریکا حداقل دز اول واکسن کرونا را دریافت کرده باشند که این امر تاکنون محقق نشده است و با مقاومت هایی از سوی مخالفان مواجه شده است.
بایدن پس از این ناکامی در رسیدن به این هدف و در پی گسترش گونه دلتای کرونا و افزایش آمار مبتلایان به کرونا به ویژه در میان افرادی را که واکسن نزده اند، از گردانندگان شبکه‌های اجتماعی خواست در مورد اطلاعات نادرست در مورد واکسن کرونا اقدامات بیشتری انجام دهند.
رئیس جمهوری آمریکا شبکه های اجتماعی را مسوول کشته شدن مردم دانسته و معتقد است اطلاعات نادرست  مردم را به کشتن می دهد.
جن ساکی سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده است حدود ۱۲ نفر هستند که ۶۵ درصد اطلاعات غلط ضد واکسن را در شبکه های اجتماعی تولید می‌کنند. همه آنها برغم ممنوعیت فعالیت در برخی شبکه های اجتماعی در فیس بوک فعال هستند.
کاخ سفید از فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی خواسته است در حذف مطالب مخربی که در انتشار اطلاعات نادرست نقش دارند با شدت عمل بیشتری اقدام کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha