بیش از ۸۴ هزار و ۵۰۰ دستگاه کامیون از مرز بازرگان عبور کرد

ارومیه- ایرنا- مدیر پایانه مرزی بازرگان با اشاره به اینکه این مرز از پایانه‌های مهم زمینی کشور است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۸۴ هزار و ۵۲۹ دستگاه کامیون از این مرز تردد کرده که نشان دهنده تداوم فعالیت تجاری در این خطه از کشور است.

جابر اکبرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا متوسط تردد روزانه کامیون از این مرز را ۶۸۲ دستگاه اعلام کرد و افزود: در این مدت ۳۳ هزار و ۷۳۰ دستگاه کامیون از کشور خارج شده و ۵۰ هزار و ۷۹۹ دستگاه نیز وارد شده است.

وی ادامه داد: تعداد کل تردد کامیون در مدت مشابه سال گذشته ۲۳ هزار و ۱۰۱دستگاه است.

وی اظهار داشت: عمده کالاهای صادراتی در این مدت شامل محصولات کشاورزی و پتروشیمی و مصنوعات سنگی و فلزی بود که به کشورهای آسیایی و اروپایی صادر شد.

مدیر پایانه مرزی بازرگان عمده کالاهای وارداتی از طریق این پایانه مرزی را نیز انواع ماشین آلات صنعتی، MDF، موز، رنگ، لوازم و قطعات یدکی عنوان کرد.

وی اضافه کرد: در این مدت ۹۷ هزار و ۱۱۳ مسافر از این مرز تردد داشته که از این تعداد ۵۱ هزار و ۹۲۲ نفر مسافر ایرانی و ۴۵ هزار و ۱۹۱ نفر مسافر خارجی بودند.

اکبرزاده گفت: این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل ۳۰ هزار و ۸۲۱ نفر از این مرز تردد داشتند.

آذربایجان‌غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان در ماکو، رازی خوی و سرو ارومیه در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است.

کل پایانه‌های مرزی کشور ۲۲ مورد است که حدود یک چهارم آنها در آذربایجان غربی قرار دارد؛ گمرک بازرگان یکی از مبادی سه گانه تجارت مرزی ایران و ترکیه به شمار می‌رود و در شمال آذربایجان‌غربی واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha