طرح های نیمه تمام ورزشی خراسان شمالی ۱۹۵ میلیارد ریال بودجه گرفت

بجنورد- ایرنا۰ سرپرست اداره کل ورزش و امور جوانان خراسان شمالی گفت : در سال جاری ۱۹۵ میلیارد ریال اعتبار برای برای تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی به این استان تخصیص داده شد.

مصیب اکبرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این میزان اعتبار، ۱۵۰ میلیارد ریال برای نصب سقف سالن ۶ هزار نفری بجنورد و ۵۰ میلیارد نیز برای تکمیل زمین شماره ۲ و رختکن ورزشگاه شادروان تختی این شهرستان اختصاص یافت.

 وی افزود: سالن ۶ هزار نفری شهر بجنورد به عنوان یک پروژه ملی ورزشی حدود ۱۲ سال قبل در دست اجرا قرار گرفت که در حال حاضر ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای تکمیل آن حدود ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است و با اعتبار فعلی طبق محاسبات مالی سال جاری تکمیل این پروژه ۶ سال دیگر زمان می برد.
به گفته وی ۷۰ درصد از اعتبار این پروژه از محل بودجه ملی و ۳۰ درصد در تعهد استان قرار دارد.

وی با بیان اینکه تکمیل پروژه های نیمه تمام ورزشی استان از اولویت های این اداره کل است، تصریح کرد: پیش از این نیز ۴۰ میلیارد ریال نیز برای تکمیل سالن ۳ هزار نفری شیروان که ساخت آن از سال ۸۹ آغاز شده بود، تخصیص یافت.

خراسان شمالی با ۲۵ هزار ورزشکار بیمه شده دارای ۴۵ هیات ورزشی فعال است که ۱۹۷ فضای ورزشی برای ورزشکاران در این استان شمالشرق کشور وجود دارد که ۶۰ درصد آن در دولت یازدهم و دوازدهم ایجاد شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha