شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی پاییز برگزار می شود

بجنورد- ایرنا- معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی طبق برنامه ریزی نیمه اول آبان ماه سال جاری در بجنورد برگزار می شود.

ابوالحسن حیدری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت : هنرمندان هنرهای نمایشی ( تئاتر) تا دهم مهرماه سال جاری فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ارسال کنند.
وی افزود:  آثار رسیده  در نیمه دوم مهرماه بازبینی و جشنواره نیمه اول آبان ماه برگزار خواهد شد و در نهایت بنابر تشخیص هیئت داوران و کیفیت آثار نمایشی، ۲ اثر برگزیده به دبیرخانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی می شوند.
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی خاطرنشان کرد : این جشنواره با همکاری اداره کل متبوعش و انجمن هنرهای نمایشی این استان به منظور ارتقای سطح کیفی تئاتر و ارتباط موثر تماشاگران با آثار نمایشی از طریق جشنواره تئاتر و اجرای عمومی و معرفی آثار منتخب به جشنواره بین المللی تئاتر فجر برگزار می کند.

حیدری گفت: جشنواره تنها در بخش رقابتی- صحنه ای و با اختصاص به آثار ایرانی با اولویت متون نویسندگان بومی  برگزار خواهد شد. 
وی ارزش ها  و دستاورد های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، بهره گیری از مفاهیم و جلوه های فرهنگ، تاریخ و ادبیات غنی ایرانی و اسلامی، فرهنگ و آداب و رسوم بومی و محلی استان، نگاه کاوشگرانه و مدبرانه به جامعه، مسوولیت پذیری و اخلاق مدنی از موضوعات جشنواره عنوان کرد.

وی ایجاد روحیه نشاط و شاداب و امید بخش در جامعه با توجه به آثار مخرب روانی ناشی از شیوع همه گیری ویروس کرونا، توجه به مفاهیم و ارزش های والای فراگیر و جهانی، آگاهی بخشی درباره آسیب های اجتماعی موضوعات شهروندی، مضامین مرتبط با شعار سال( تولید، پشتیبانی ها، مانع زدائی ها)  از دیگر موضوعات و محورهای جشنواره است. 
وی با بیان این که  بازبینی آثار نمایشی متقاضیان  و نحوه انتخاب آثار به صورت حضوری و در صورت تمایل کارگردان به صورت ارسال فیلم خواهد بود، تصریح کرد: گروههای شرکت کننده در جشنواره  نیز باید متعهد به اجرای عمومی در اولین فرصت بعد از جشنواره و در شرایط مناسب اجرا با توجه به شیوع کرونا و اخذ مجوز های لازم از ستاد استانی باشند.
 وی گفت: با توجه  به شیوع بیماری کرونا، نحوه برگزاری جشنواره شانزدهمین و آیین پایانی  با توجه به شرایط و اعلام نظر ستاد استانی کرونا اعلام می شود.

استان خراسان شمالی ۹ سالن سینمایی و ۱۲ سالن نمایشی دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha