شبستان امام (ره) در آستان شاهچراغ (ع) یادگار تلاش‌های جهادی مرحوم تابش

شیراز - ایرنا- خبر درگذشت مرحوم مهندس علیرضا تابش بسیار تاسف بار و سخت بود ، یکی از صحنه های بدیع و غیر قابل توصیف از خدمات مرحوم تابش در کنار عمران و توسعه روستاها و بهسازی ها و مقاوم سازی ها ، اجرای طرح توسعه حرم مطهر حضرت معصومه (ع) در قم و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) است.

مرحوم مهندس علیرضا تابش  سالها در مسوولیت معاون سیاسی وزارت کشور منشاء خدمات بوده است ، در سال‌های پر تنش که تیغ  زهرآگین منافقین کوردل سرزمین مردان راستین و زنان قهرمان کردستان را نشانه رفته بودند به عنوان  استاندار کردستان به مردم این دیار خدمت کرد ،  در سال‌های سازندگی به عنوان استاندار گیلان و سپس در سرزمین تفتیده خوزستان به عنوان استاندار خوزستان به مردم و میهن اسلامی خدمت کرد و در سال‌های گذشته در سمت ریاست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  منشاء خدمات شایسته برای بی سرپناهان و محرومان جامعه به ویژه در مناطق روستایی و کم برخوردار بود.

 همه دلسوختگان انقلاب اسلامی در  دوران دفاع مقدس و در زمانی که مرحوم تابش در مسئولیت فرماندار مریوان بود شاهد خدمات بی شائبه این راد مرد تاریخ انقلاب هستند ،  و از همان دوران شاهد خدمات و زحمات بی شائبه این مرد خستگی ناپذیر به انقلاب و آرمانهای امام راحل  و ایران اسلامی بوده اند  تا حدی که بارها در ترددهای داخل استان کردستان و جدار مرز از کمین های دشمن بعث و ضد انقلاب عبور کرد  و هیچگاه حاضر به مماشات و کوتاهی در انجام وظایف در استان درگیر جنگ حتی در شرایط سخت بمباران و گلوله باران نبود.

تاریخ کردستان و انقلاب اسلامی گواهی می دهد که مرحوم تابش این روحیه را همواره حفظ و تقویت نمود و در آزمون استانداری گیلان و خوزستان و جایگاه معاونت سیاسی وزارت کشور و نیز زلزله سهمگین گیلان در سال ۶۹  نیز بعنوان استاندار علی رغم  کمبود امکانات در  آن زمان و وسعت حادثه  مدیریت جهادی و موفقی اعمال  نمود.

سرمای جانسوز کردستان و گرمای تفتیده خوزستان  شاهدند که مرحوم تابش در جای جای این سرزمین   هیچگاه در اراده آهنینش  برای خدمت خللی ایجاد نشد ، اوج جانفشانی و خدمت بی منت این مدیر خدوم و خدمتگذار را بعد از مسئولیتهای متعدد در بنیاد مسکن می توان یافت که از سال ۸۴ کمر  همت به خدمت محرومان در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بست و افتخارات و عملکرد قابل قبولی را در این بنیاد بر جای گذاشت و علی رغم توصیه پزشکان و دوستان و اطرافیان بعد از یکدوره بیماری همچنان عاشقانه و صادقانه به تداوم خدمتش بدون کمترین چشمداشت ادامه داد و در نهایت جان عزیزش را در این مسیر تقدیم نمود.

شبستان امام راحل در آستان حضرت شاهچراغ (ع) یادگار ارزشمند مدیریت جهادی مرحوم تابش 

یکی از صحنه های بدیع و غیر قابل توصیف از خدمات مرحوم تابش در کنار عمران و توسعه روستاها و بهسازی ها و مقاوم سازی ها ، در کنار هزاران طرح توسعه روستایی و محرومیت زدایی و در کنار آمد و شدهایی که خود و با نظارت خود انجام می داد اجرای طرح توسعه حرم مطهر حضرت معصومه (ع) در قم و حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) است.

مهندس عطا الله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس با تجلیل از خدمات مرحوم تابش اظهار داشت : پروژه توسعه حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) یکی از پروژه هایی است که نیازمندی های مردم در آن دیده شده است به طوری که این پروژه تنها برای توسعه حرم نبوده و برای رفع نیازهای مردم انجام شده است.  وجاهت مردمی یکی از سرفصل های مهم در پروژه هایی است که بنیاد مسکن اجرا می کند ،  پروژه هایی که در آن نیازمندی های مردمی دیده و گره گشای مشکلات آنان باشد برای مردم جذاب و مهم است اما در مقابل پروژه های کم فایده وجاهت مردمی ندارد که این یک اصل مهم در بنیاد مسکن است که مرحوم تابش بر آن تاکید داشت.

 مهندس زمانی ادامه داد : پروژه احداث صحن جدید حرم مطهر شاهچراغ(ع) یکی از پروژه های ارزشمند است که به موقع ساخته و در اختیار زائران این حرم مطهر قرار گرفته است ،  احساس رضایتمندی مردم از پروژه طرح توسعه حرم شاهچراغ به دلیل رفع نیازمندی های آنها در این فضای معنوی است مرحوم تابش در حالی اجرای طرح توسعه حرم را کلید زد که بنیاد مسکن پیشتر در شهر مقدس قم طرح توسعه حرم را اجرا کرده بود و این  آمادگی وجود داشت که  هر نوع پروژه در جوار حرم مطهر حضرت احمدبن موسی شاهچراغ(ع) و برای نمازگزاران، زائران و مجاوران این حرم مطهر را به نحو مطلوب انجام گیرد .

به گفته وی : اجرای این طرح ثابت کرد که  تنها با برخورداری از پول و هزینه های کلان نمی توان یک کار فاخر و ارزشمند کرد بلکه برای هر چه بهتر انجام دادن یک کار باید از علم، آگاهی و تلاش بهره برد. مرحوم تابش همواره خدا را ناظر بر کارهای خود م یدانست و تاکید داشت  مردم بهترین ناظران ما در انجام هرچه بهتر فعالیت ها هستند ، اجرای این طرح نشان داد که  کیفیت کار باید در تمام پروژه های کوچک و بزرگ در کشور رعایت شود زیرا مردم به خوبی کیفیت کار و تفاوت آن با زرق و برق را درک می کند.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: شاهکار این پروژه اتصال بدون واسطه حرم مطهر شاهچراغ (ع) و سید میر محمدبن موسی کاظم(ع) به یکدیگر است.  هر چند بنیاد  در اجرای پروژه با مشکلات و موانعی روبرو بود اما پروژه  توسعه حرم مطهر به خوبی با نظارت شخصی مرحوم تابش و بیش از ۵۰ بار آمد و شد مدیریت ارشد بنیاد مسکن در این طرح انجام شد.

مهندس زمانی خاطر نشان کرد: پروژه صحن و رواق جدید حرم احمد بن موسی(ع) با زیر بنای ۱۵ هزار مترمربع دارای شبستان های بزرگ مسقف، بالکن ویژه بانوان، بالکن اختصاصی  ، صحن روباز، دو هزار و ۵۰۰ متر مربع سرویس و رواق ها که با معماری اصیل اسلامی ایرانی طراحی و با هنر آیینه کاری، نازک کاری، کاشی کاری و چوب کاری توسط هنرمندان برتر کشور به اجرا درآمده است.

طرح توسعه کلی حرم موسوم به طرح حرم تا حرم یعنی اتصال حرم سید علاء‌الدین حسین و طرح حرم حضرت احمد بن موسی در چهار فاز در آینده اجرا می‌شود که شامل ۵۲ هکتار خواهد بود.

علیرضا تابش  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دوم مرداد  به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت.  

روحش شاد و یادش گرامی 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha