وزیر خارجه سعودی با فرمانده ارتش پاکستان دیدار کرد

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه سعودی در جریان سفر یک روزه خود به پاکستان با فرمانده ارتش این کشور دیدار کرد و طرفین همکاری‌های مشترک برای صلح منطقه‌ای، تحولات امنیتی از جمله وضعیت افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی ارتش پاکستان امروز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «فیصل بن فرحان آل سعود» در شهر راولپندی با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش پاکستان دیدار کرد.

در این بیانیه آمده است: دو طرف موضوعات مورد علاقه دوجانبه، اوضاع امنیتی منطقه، روند صلح افغانستان و همکاری مشترک برای صلح و ارتباطات منطقه‌ای را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر امور خارجه سعودی با تاکید بر حمایت قاطع کشورش از پاکستان از تلاش‌های اسلام‌آباد برای ارتقای صلح و ثبات منطقه‌ای قدردانی کرد.

فرمانده ارتش پاکستان نیز به سهم مشترک اسلام‌آباد و ریاض برای صلح و ثبات در منطقه اشاره کرد و حمایت مستمر سعودی‌ها از پاکستان را مورد ستایش قرار داد.

فیصل بن فرحان آل سعود روز گذشته برای بازدید رسمی یک روزه وارد اسلام‌آباد شد و با شاه محمود قریشی همتای پاکستانی‌اش، عمران‌خان نخست وزیر و عارف علوی رئیس جمهوری کشور میزبان دیدار کرد.

نخست وزیر پاکستان در دیدار با وزیر خارجه سعودی درخصوص اوضاع افغانستان تاکید کرد: تعامل سازنده میان گروه‌های داخلی افغانستان برای دستیابی به یک توافق سیاسی از طریق مذاکره برای صلح و ثبات منطقه بسیار مهم و اجتناب ناپذیر است.

مقامات پاکستانی در این دیدارها همچنین خواستار اقدامات به موقع عربستان برای تسهیل بازگشت پاکستانی‌های شاغل در این کشور و تسهیل در مقررات کرونایی اعمال شده از طرف دولت سعودی شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha