حفظ ثبات و امنیت خلیج‌فارس سیاست اصولی ایران است

اسلام‌آباد - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان در بیانیه ای با اشاره به تلاش مذبوحانه رژیم صهیونیستی برای اتهام و ایجاد تنش در منطقه و همراهی برخی از کشورهای غربی در این روند منفی، تاکید کرد: حفظ و برقراری صلح و ثبات در خلیج فارس و دریای عمان سیاست اصلی ایران است.

به گزارش ایرنا، سفارت ایران در اسلام‌آباد روز سه‌شنبه طی بیانیه‌ای در خصوص اخبار مربوط به بروز حوادث امنیتی پی در پی برای کشتی‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان، بر لزوم هوشیاری رسانه‌ها نسبت به هرگونه فضاسازی کاذب و مغرضانه برای اهداف خاص سیاسی در مطبوعات تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: برخی اخبار منتشر شده در مورد بروز حوادث امنیتی پی در پی برای کشتی‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان کاملا مشکوک است و این سفارت هوشیاری اصحاب رسانه را نسبت به هر گونه فضاسازی کاذب برای اغراض خاص سیاسی در رسانه‌ها طلب می نماید.

این بیانیه می افزاید: نیازی به تاکید نیست که رژیم غاصب صهیونیستی با توجه به خصومت دیرینه خود با جمهوری اسلامی ایران، در آستانه آغاز به کار دولت جدید و پس از یک روند سالم و متین انتقال قدرت در ایران، به دنبال توطئه‌ای برای اتهام زنی و ایجاد تنش در منطقه است و متاسفانه برخی دولت‌های غربی نیز از این روند منفی و مغرضانه حمایت کرده اند.

سفارت کشورمان گفت: رژیم صهیونیستی همواره در تلاش بوده است تا روند سازنده مذاکرات ایران با دیگر کشورها در قالب برجام را با اختلال جدی مواجه نماید. تلاش مذبوحانه اخیر این رژیم در این راستا نیز قابل بررسی و دقت است.

اما جمهوری اسلامی ایران، در عین آمادگی برای پاسخگویی قاطع، مانند همیشه نهایت خویشتنداری را در پاسخ به اینگونه اتهام زنی‌های بی اساس و حرکات تحریک‌آمیز نشان داده است. چرا که سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران بر برقراری و حفظ ثبات و امنیت در منطقه خلیج فارس و دریای عمان قرار دارد.

براساس بیانیه سفارت ایران در پاکستان؛ نیروهای دریایی جمهوری اسلامی با اعلام کمک و امدادرسانی به کشتی‌های عبوری در منطقه، در صورت نیاز آمادگی ارائه خدمات پشتیبانی دریایی را دارند و در صورت بروز مشکل در سامانه‌های ناوبری، جمهوری اسلامی ایران آماده کمک رسانی و بررسی موضوع از نزدیک می‌باشد.

جمهوری اسلامی ایران بارها آمادگی کامل خود را برای همکاری با کشورهای منطقه در این زمینه اعلام کرده است. لذا، از رسانه‌های آزاد و حقیقت جو درخواست می‌گردد نسبت به جوسازی رسانه های مغرض در این زمینه آگاه باشند و برای انتشار مطالب مربوط به این حوادث صرفا به منابع رسمی، مستقل و معتبر مراجعه نمایند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha