هجوم بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه؛ سوپرلیگِ نابودکننده

تهران- ایرنا- بعد از مجید حسینی، حالا محمد نادری و علی کریمی نیز به سوپرلیگ ترکیه پیوسته‌اند؛ لیگی که فوتبالیست‌های زیادی را از کشورمان به ورطه نابودی کشانده است.

به گزارش ایرنا، فوتبال ترکیه در سال‌های گذشته پیشرفت قابل ملاحظه‌ای خصوصا در سطح باشگاهی داشته و در قرن ۲۱ شاهد حضور ستاره‌های فوتبال اروپا در تیم‌های مختلف ترکیه‌ای بوده‌ایم. در این بین فوتبالیست‌های ایرانی نیز حضور در باشگاه‌های ترکیه‌ای را تجربه کرده‌اند که تقریبا همه آنها با ناکامی همراه بوده است.

ناصر صادقی، مدافع تیم پاس تهران در سال ۱۹۸۷ به تیم گالاتسرای ترکیه پیوست تا اولین لژیونر فوتبال ایران باشد اما خیلی زود مجبور به ترک این تیم شد. حدود یک دهه بعد محمد خاکپور و رضا شاهرودی عازم این کشور شدند ولی وان‌اسپور و آلتای ازمیر گزینه‌های مناسبی برای این ۲ بازیکن نبودند. شاهرودی فقط چهار بار پیراهن تیمش را به تن کرد.

چند سال بعد سهراب بختیاری‌زاده و احمد مومن‌زاده به تیم ارزروم اسپور رفتند اما چند ماه بعد هر ۲ به دلیل پرداخت نشدن مطالباتشان به ایران برگشتند. سهراب وضعیت نسبتا خوبی داشت و در ۲۰ مسابقه یک گل هم برای تیمش به ثمر رساند ولی تعداد بازی‌های مومن‌زاده به انگشتان یک دست هم نرسید.

هجوم بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه؛ سوپرلیگِ نابودکننده

حامد کاویانپور تلخ‌ترین تجربه را داشت. او در سال ۲۰۰۶ پیراهن تیم کایسری اسپور را به تن کرد اما مثبت شدن تست دوپینگش، سه ماه بعد از حضور در این تیم باعث شد تا هم از کایسری اخراج شود و هم یک سال با محرومیت روبرو شود و علنا فوتبالش به اتمام رسید.

مهدی طارمی و رامین رضاییان، بعد از چندین سال دوباره پای بازیکنان ایرانی به ترکیه را باز کردند. هر ۲ نفر خیلی زود پشیمان شدند و در وضعیتی عجیب تیم ریزه اسپور را ترک کردند. سجاد شهباززاده در آلانیا اسپور یک بازیکن کاملا معمولی بود و به هیچ توفیقی نرسید. پیام صادقیان در عثمانلی‌اسپور بدترین دوران بازیگری‌اش را پشت سر گذاشت و به لیگ دسته دوم هم رفت. او پس از این تیم در سپیدرود هم نتوانست جایی برای خودش دست و پا کند.

اللهیار صیادمنش با سروصدای زیاد به فنرباغچه رفت تا خاطرات تلخ را پاک کند ولی خیلی زود از تیم اصلی کنار گذاشته شد و سپس به یک تیم دسته دومی قرض داده شد. او خیلی زود ترکیه را به مقصد اوکراین ترک کرد و حالا به روزهای خوبش بازگشته است.

هجوم بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه؛ سوپرلیگِ نابودکننده

مجید حسینی و وحید امیری ۲ بازیکنی بودند که توسط ترابوزان اسپور خریداری شدند. وحید یک مهره تعویضی بود و پس از یک فصل ناامیدکننده به ایران برگشت اما مجید حسینی تقریبا معادلات را به هم ریخت. او یک فصل بسیار خوب را پشت سر گذاشت و محبوب هواداران شد اما یک اشتباه بزرگ در فصل دوم حضورش همه چیز را به هم ریخت. او به نیمکت رفت و در فصل سوم حضورش نیز جایی در ترکیب اصلی نداشت و نهایتا مجبور شد این باشگاه قدیمی را ترک کند و به کایسری اسپور بپیوندد. باشگاهی که حالا علی کریمی را از الدحیل قطر به خدمت گرفته است. محمد نادری نیز به باشگاه آلتای ملحق شده و باید دید چه سرنوشتی در انتظارش است.

اصولا بازیکنان ایرانی در فوتبال ترکیه جواب نداده‌اند و هرکدام با وضعیتی بد این کشور را ترک کرده‌اند. باید دید محمد نادری و علی کریمی هم چنین عاقبتی را خواهند داشت یا قرار است این ۲ بازیکن وضعیت را تغییر دهند.

هجوم بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه؛ سوپرلیگِ نابودکننده

هجوم بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه؛ سوپرلیگِ نابودکننده

هجوم بازیکنان ایرانی به فوتبال ترکیه؛ سوپرلیگِ نابودکننده

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha