سرعت وزش تندباد در اشنویه به ۹۰ کیلومتر در ساعت رسید

ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سرعت وزش باد در اشنویه به ۹۰ کیلومتر در ساعت رسید.

مهدی صابری روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیش بینی می شود وزش باد شدید در استان تا رزو شنبه ادامه داشته باشد و لازم است تا شهروندان هشدارهای هواشناسی را در این مورد جدی بگیرند.

وی با اشاره به صدور هشدار و اخطاریه از طرف اداره کل هواشناسی اذربایجان غربی گفت: نیمه شمالی استان همچنان مستعد بارش های رگباری و رعد و برق است و لازم است تا شهروندان اعم از کوهنوردان و جوامع محلی و چوپانان از تردد در مسیل ها به خاطر احتمال طغیان رودخانه ها و نقاط مرتفع به علت احتمال رعد و برق بپرهیزند.

صابری گفت: احتمال آسیب به سازه های ساختمانی و تاسیسات در اثر وزش باد شدید وجود دارد و تدابیر مورد نیاز برای کنترل آبگرفتگی معابر نیز باید در نقاط شمال استان اتخاذ شود.

وی افزود: محکم کردن سازه ها، گلخانه ها و بنرهای تبلیغاتی نیز مورد توجه باشد و کشاورزان توصیه های کارشناسان این بخش را لازم است تا جدی بگیرند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با توجه به پیش بینی و ادامه دارد بودن وزش باد شدید احتمال بروز گرد و خاک محلی وجود دارد.

به گفته رییس اداره پیش بینی اذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مرکز استان با ۱۲ درجه سانتی گراد بالای صفر خنک ترین دمای ثبت شده در استان بود که نسبت به روز گذشته یک تا ۲ درجه کاهش دارد.

به گزارش ایرنا اذربایجان غربی استانی کوهستانی با بارشهای رگباری در ایام مختلف سال است، این استان سالانه شاهد بارش ۴۰۰ میلیمتر بارندگی است که در تامنین آب مورد نیاز برای کشاورزی و علوفه دامی نقش مهمی ایفا می کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha