طرح تجهیز پاسگاه‌های محیط بانی فارس به سامانه انرژی خورشیدی کلید خورد

شیراز - ایرنا- مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت: ۳۰ دستگاه مبدل‌ انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم‌های بی‌سیم محیط زیست استان فارس درقالب تفاهم‌نامه‌ با چین تامین شد که منجر به تجهیز پاسگاه‌های محیط زیست خواهد شد.

حمید ظهرابی پنجشنبه اظهار داشت: به منظور مقابله با تغییرات آب و هوایی، ۳۰ دستگاه مبدل انرژی خورشیدی به الکتریکی (سامانه  خورشیدی) برای پاسگاه های محیط بانی و اداره کل از صندوق ملی محیط زیست، تامین شده و در حال نصب است.

وی افزود: تاکنون ۱۰ دستگاه از این مبدل ها در پاسگاه های محیط بانی لارستان، بوانات، و سایر پاسگاه‌های محیط بانی نصب شده و قرار است تا پایان سال درچندین نقطه از پاسگاه‌های شهرستان های آباده، اقلید، کازرون، نورآبادممسنی و بختگان نصب و بهره برداری شود.

وی هدف از نصب مبدل های خورشیدی را تامین انرژی عنوان کرد و افزود: این مبدل های خورشیدی در مواردی مانند پشتیبانی از سیستم های بی سیم محیط بان ها ، تولید برق برای برخی پاسگاه‌ها که دسترسی به برق شهری ندارند و یا مناطق سخت گذر  که دسترسی به انرژی الکتریکی برای آنها امکان‌پذیر نیست، مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

بر اساس آمار موجود  ۵۶۰ پاسگاه محیط‌بانی در سراسر کشور به مبدل‌های انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم‌های بی‌سیم مجهز می شوند.

این طرح  پیرو تفاهمنامه‌ای که بین کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات کشور چین و سازمان محیط‌زیست منعقد شد اجرا می شود.

برای مقابله با تغییرات آب و هوا، تجهیزات مبدل انرژی خورشیدی به الکتریکی از طریق گمرک شهید رجایی وارد کشور شده و در اختیار صندوق ملی محیط زیست قرار گرفته است.

 این نیروگاه‌های خورشیدی که در مقیاس کوچک هستند برای تولید انرژی الکتریکی در پاسگاه‌های محیط‌بانی مورد استفاده قرار خواهند گرفت  اولین نیروگاه خورشیدی در پاسگاه محیط‌بانی گنو در استان هرمزگان نصب شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha